Trener Posavine Frankfurt Pero Bošnjak Foto:Arhiva FM

Posavina izgubila doma od prvoplasirane momčadi FFV Sportfreunde

FC Posavina Frankfurt – FFV Sportfreunde 04   1:3 (0:3)

Nakon prošlotjedne gostujuće pobjede protiv drugoplasirane Concordie Eschersheim, sinovi Posavine na domaćem terenu su izgubili protiv prvoplasirane momčadi Kreisoberlige FFV Sportfreunde 04. Rezultat od 1:3 je potpuno zaslužen jer su gosti, koji žele ulazak u Gruppenligu, bili bolj momčad.
Na početku utakmice, sve do 20. minute, Posavina je bila bolja momčad. Hrvati su stvorili i nekoliko prilika, trebali su dobiti i najstrožu kaznu kad je gosti igrali rukom u jednaestercu. Gosti su pokazali da im netreba puno prilika da postizanje zgoditka. U 30. minuti Ilija Pavić ruši protivnika u jednaestercu i sudac svira penal za goste koji zabijaju za 0-1. Nije to dugo trajalo i u 35. minuti gosti povećavaju vodstvo na 0-2. Posavina više nije stvarala prilike i u zadnjim minutama pred poluvrijeme prima i treći gol za 0-3.

U drugom poluvremenu bilježimo dobro igru Posavine,kada Marko Kalajica u 55. minuti pogađa za 1-3. Ali, to je bilo sve. Protivnik više ne dopuštao Posavini razviti svoju igru. Na drugoj strani vratar Posavine Matej Marković tri puta spašava Posavinu fenomenalnim obranama. Pri kraju utakmice Matija Živkovic je dobio crveni karton u 86. minuti. Ali i tu sudac nije dobro odlučio jer je i protivnik trebo dobiti crveni karton.

Na kraju je i trener Posavine Pero Bošnjak priznao poraz svoje momčadi čestitavši gostima koji su zasluženo na prvom mjestu.

Sastav FC Posavina Frankfurt: Matej Markovic – Matija Zivkovic, Marin Bago, Mario Pejic, Ilija Pavic – Ante Peko, Mato Dukic, Dragan Budimir – Danijel Koturic (C), Marko Kalajica. S klupe su ušli: Patrik Udovičić i Stjepan Piljić. Rezervni vratar Danijel Pavić.

Druga momčad Posavine u utakmici protiv druge momcad FFV Sportfreunde odigrala neriješeno 1:1 (0:0).
Gol za Posavinu je postigo Tomislav Vučković u 81. minuti za konačnih 1:1.

Sljedeću nedjelju obje momčadi Posavine igraju u gostima kod TSG Frankfurt. Prva utakmica je u 13,00 a druga u 15,00 sati.