Igrači i treneri prve i druge momčadi Posavine Frankfurt slave ostanak u Kreisoberligi Frankfurta / Foto: Fenix Magazin - Danijel Pavić

Posavina Frankfurt izborila ostanak u Kreisoberligi – “Spasitelj” Stjepan Piljić s dva zgoditka srušio vodstvo Makkabia

TuS Makkabi Frankfurt – FC Posavina Frankfurt 4:4 ( 3:2 )

Momča Posavine Frankfurt u zadnjoj utakmici sezone odigrala je neriješeno 4:4 protiv teškog rivala Makkabia Frankfurt i tako ostala u Kreisoberligi Frankfurta.

Nakon jučernašnje pobjede Hausena u Gruppenligi, Posavini je na gostovanju protiv Makkabia trebao bod za opstanak ili da Bosna pobjedi u višoj ligi.

Posavina je loše počela i domaćini su već u 11 minuti vodili sa 2:0. Povratak u igru naznačio je u 14 minuti Danijel Koturić za smanjenje rezultata na 2:1 da bi Franjo Oršolić u 22. minuti izjednačio na 2.2.  Nakon što je Makkabi u 40. minuti opet poveo 3:2 hravtski Sinovi Posavine se nisu predavali.

U nastavak utakmice su ušli još angažiranije ali i riskantnije, što domaćini koriste za povećanje vodstva od 4:2, premda se radilo o čistom zaleđu.

Jedino moguće što je preostalo treneru Posavine bilo je uvođenej novih igrača u igru. I s tim se pogodilo. Nejprije Stjepan Piljić zabija za smanjenje rezultata na 4:3 u 75. minuti. Stjepan Piljić ili u nedjelju nazvani „spasitelj Posavine“ nakon samo jedne minute ponovno trese mrežu Makkabia za konačnih 4:4. Taj zgoditak izazvao je lavinu oduševljenja kod navijača hrvatsek momčadi, kojoj je na ruku išla i informacija o  vodstvu Bosne. Posavina je na kraju s neriješenim rezultatom proslavila ostanak u Kreisoberligi (KOL) Frankfurta. Slavlje igrača, trenera i uprave Posavne započelo je odmah nakon utakmice a bit će zasigurno nastevljeno i idućih dana.

Vijest o ostanku Posavine u KOL Frankfurt zasigurno će obradovati i 20 tisuća Hrvata u Frankfurtu jer će i iduće sezone Hrvati, koji su druga po brojnosti strana nacija u Frankfurtu, imati svoja dva predstavnika u Kreisoberligi Frankfurta: Croatiju Frankfurt i Posavinu Franfurt.

Sastav: FC Posavina Frankfurt: Nikola Vincetic – Ivan Vorgic, Mario Pejic, Marijo Vorgic, ( od 60. Mario Krajina), Matija Zivkovic – Ante Peko, Mato Dukic,( od 63. Anto Matić), Miroslav Baotic, Danijel Koturic ( od 42. Stjepan Piljic) – Patrik Udovicic, Franjo Orsolić. Rezervni vratar Dario Iljazovic

Druga momčad Posavine nije uspjela izvući bod protiv prvaka lige Makkabi II,  koji ulazi u Kreisliga A Frankfurt (Südost). Nakon 90. teških minuta utakmica je završila rezultatom 2:1 za domacine. Jedini gol za Posavinu II je postigao Tomislav Vučkovic.

Sastav FC Posavine Frankfurt II: Danijel Pavic – Miroslav Nedic, Luka Lukes, Pero Bosnjak, Marko Koturic – Matej Juric, Mato Spijonjak, Bojan Pupcevic, Petar Baotic – Dragan Budimir, Tomislav Vuckovic. Rezervni igraci: Antonio Nedic, Marko Klaic, Dario Iljazović.