Arhivska snimka Posavine Basel / Foto:Fenix Magazin Ivan Barišić

Posavina Basel je doživjela novi poraz – u predstojećih 5 kola hrvatska momčad nema pravo na novi propust

U 15. prvenstvenom kolu 3. amaterske lige, Posavina Basel je doživjela domaći poraz od FC Reinach sa 0:3. Posavina se dobro držala u prvom poluvremenu, koje je završilo neriješenim rezultatom 0:0.

No, rano vodstvo četvoroplasirane momčadi lige, FC Reinacha, u 47. minuti srušilo je igru obrane Posavine. Kasnije je svakim primljenim zgoditkom padao i moral igrača.

Trenerski dvojac Posavine Zoran Lujić i Niko Jurić, koji su zamijenili opravdano odsutnog trenera Marka Topića, bili su nemoćni zaustaviti kola koja su krenula nizbrdo.

Ovi bodovi su bili jako potrebni Posavini, koja se bori za opstanak u ligi. Do kraja prvenstva je ostalo još 5 kola i Posavina nema više pravo na grešku.

Sastav NK Posavina Basel: Gavran, R. Kvasina, N. Caktas, V.Volic, I.Bosnjak (C), A.Gregorović, M.Čičak, M.Lilić, M.Tomas, B.Tokić, A.Blažević. Jos su igrali: D.Bačić, A.Piljić.

Na ljestvici 3.lige – Grupe 3, Posavina se nalazi na 10 mjestu sa tri boda manje od 9.plasirane momčadi koja se kao i Posavina bori za opstanak.

U veteranskoj ligi (Meisterschaft – Senioren 30+) momčad Posavine je doživjela težak poraz od momčadi SV Muttenz od čak 1:11. Jedini gol za Posavinu je zabio Ranko Pavlović. Razlog visokog poraza je izostanak čak deset prvotimaca seniorske momčadi Posavine Basel.