Ante Štrljić je sa 18 pogodaka najbolji strijelac Croatije ove sezone / Foto: Fenix (SIM)

PORAZ U ZAVRŠNICI UTAKMICE: Croatia Frankfurt nije izdržala, pobjednički pogodak primljen u 83. minuti

Nakon prošlotjedne uvjerljive pobjede protiv Posavine, momčad Croatije Frankfurt doživjela je novi poraz u završnici utakmice na gostovanju protiv momčadi FC Gudesdinga.

FC Gudesding  – FC Croatia Frankfurt 3:2 (2:2)

Domaća momčad, koja je sedmoplasirana na ljestvici Kreisoberlige Frankfurta, tijesnim je 3:2 rezultatom pobijedila je 14. plasiranu Croatiju kojoj se nakon oduzimanja 6 bodova zbog ranijeg nesportskog ponašanja gledatelja, našla na 14 mjestu od 19 klubova.

Domaćini su bolje ušli u utakmicu i već u 7. minuti poveli sa 1:0. Croatia je izjednačila odmah u idućem napadu u 8. minuti kada pogodak postiže Dražen Gluhaković na dodavanje povratnika u momčad nakon kazne Ante Štrljića.

U tvrdoj utakmici, u kojoj je sudac pokazao crveni karton Marku Kukiću i jednom protivničkom igraču, momčad Gudesding je u 31. minuti ponovno došla u vodstvo od 2:1. Deset minuta kasnije Dragan Budimir na dodavanje Filipa Sučića izjednačuje na 2:2.

U nastavku utakmice gledatelji su vidjeli rastrganu utakmicu u kojoj su se bolje snašli domaćini i pogotkom u 83. minuti dšli do 3:2 pobjede.

Iako teoretski Croatia još nije osigurala opstanak, teško je vjerovati da će 15. plasirana momčad Maroca u posljednje pet kola stići Croatiju koja ima 7 bodova prednosti te usto Maroco još ima i gostovanje kod Croatije. U svakom slučaju Croatija više ne bi trebala dopustiti gubitak bodova protiv momčadi iz donjeg dijela ljestvice.

Sastav Croatije: Nauber, Bešlić, Kukić, Carević, Jurić, Molnar, Andrić, Gluhaković, Sučić, Štrljić (od 46. Lakić, od 57. Grančić), Budimir (od 46. Propadalo)

Poraz druge momčadi Croatije

VfR Bockenheim II – FC Croatia II 2:1 (0:0)

Sastav Croatije II: Novokmet, Jeličić, Marko Braćić, Periša, Klišanin, Josip Puljić (ml.), Josip Puljić (st.), Marcel Ladan, Leonard Braćić, Bonanno, Medovidović. Još su igrali: Gusić, Mirko Puljić, Ivanković. Strijelac za Croatiji Josip Puljić u 90. minuti.

U iduću nedjelju, 22. svibnja, prva momčad Croatije ugošćuje SV Saz Rock. Utakmica u Heddernheimu počinje u 15:30 sati. Druga momčad Croatije je slobodna u idućem kolu.