Detalj s utakmice Croatije i R.Srpske u Zürichu / Foto: Fenix (I. Barišić)

(FOTO) ZÜRICH: Croatia Zürich slavila u hrvatsko-srpskom derbiju protiv R. Srpske s 2:1

U susjedskom hrvatsko-srpskom derbiju u Zürichu, Croatia Zürich je savladala momčad R. Srpska te s tri nova boda optimističnije ulazi u završnicu prvenstva u kojoj je čeka teška borba za opstanak.

NK Croatia Zürich – FC R. Srpska Zürich 2:1 (2:0)

U utakmici protiv trećeplasirane momčadi R. Srpska igrači Croatije su iskazali bolju igru i zasluženo slavili s 2:1. Pogotke za hrvatsku momčad su postigli Lori’s Tanzillo i Dario Perković već u prvom dijelu utakmica kada je Croatia dominirala i u svemu bila bolja momčad.

Croatia ZH
Momčad Croatije Zürich / Foto: Fenix (I. Barišić)

Drugi dio utakmice bio je slabijeg tempa jer se utakmica igrala po velikoj vrućini.

Iako su gosti početkom drugog poluvremena ostali bez jednog igrača zbog dva žuta kartona, u nastavku utakmice su se bolje snašli po nesnosnoj vrućini te uspjeli smanjiti rezultat na 2:1.

Croatia je u završnici susreta ipak uspjela primirila igru te privela utakmicu u mirnije vode i zasluženo slavila.

Do kraja prvenstva ostala su još četiri kola u kojima Croatia ne bi smjela više izgubiti utakmicu želi li ostati u švicarskoj amaterskoj 3. Ligi – Grupa 2.

Sastav NK Croatia Zürich: Frane Dukić, Davor Crnković, Ivan Dukić (C), C.M.F. Monterio, Dario Perković, Kristian Krstić, Andre Krstić, Loris Tanzillo, Martin Vundac, Sebastijan Jurić. Još su igrali: Pero Zovko, Daniel Komin, Ivan Zubonja. Trener: Stanislav Blažanović.