Igrači Posavine Basel nakon pobjede / Foto: Fenix (J. Mijić)

HRVATSKI KLUBOVI U BASELU: Marko Topić junak pobjede Posavine nad Reinachom, Alkar pobijedio lidera Timau Basel

U 22. prvenstvenom kolu amaterske 3. lige Basel, momčad NK Posavina je ostvarila vrlo važnu pobjedu nad momčadi Reinach.

NK Posavina Basel : FC Reinach  3:2  (1:2)

Naime, ovu utakmicu Posavina nije smjela izgubiti jer bi tako dodatno otežala borbu za ostanak u 3. ligi. Najvjerojatnije zbog toga, zbog velikog pritiska, hrvatska momčad je jako loše ušla u utakmicu.

Već u 2. minuti gosti, zapravo i domaćini, jer Posavina igra na njihovom terenu domaće utakmice, postižu pogodak. U 13. minuti i drugi i rezultat je 0:2.

Gabriel i Marko Topic NK Posavina Basel
Gabriel i Marko Topić / Foto: Fenix (J. Mijić)

Nakon ta dva primljena pogotka Posavina se konačno budi. Nekoliko minuta kasnije u produkciji sina i oca dolazi do jedanesterca za Posavinu. Gabriel Topić ubacuje loptu u šesnaesterac ocu Marku, ovaj vara jednog igrača, drugi ga ruši i penal za Posavinu. Tomislav Duvnjak rutinski pogađa za 1:2.

Do kraja poluvremena Posavina sve bolje igra ali ne uspijeva izjednačiti.

Drugo poluvrijeme ista slika. Inicijativa i dominacija na strani Posavine, Reinach se brani i izvodi opasne kontranapade. Protivnik iz minute u minutu kondiciono pada, a onda mali šok za Posavinu.

U 67. minuti, u takoreći jednoj akciji, Filip Jurakić dobiva dva žuta kartona i mora napustiti igru. Gledatelji na utakmici su pomislili kako je sada sve gotovo. Ali igrači Posavine i trener Lujić nisu mislili tako. Stvar u svoje ruke na terenu preuzima Marko Topić, nekadašnji igrač Bundeslige i reprezentacije BiH. Topić u 69. minuti prolazi dva igrača, daje povratnu loptu Duvnjaku koji iz blizine pogađa vratarevu desnu stranu.

Pogodak za pobjedu Posavine postiže Marko Topić  glavom u 79. minuti. Do kraja naravno velika napetost, ali Posavina i sa igračem manje uspijeva sačuvati svoju mrežu a time i tri vrlo važna boda.

Posavina sada ima 22 boda i na 13. je mjestu. Još uvijek je u zoni ispadanja. Ali za utjehu, samo je bod manje od zone neispadanja iz lige.

Hrvatsku momčad sada očekuje vrlo uzbudljiva završnica prvenstva.

Sastav Posavine: Gavran, Čičak, Radić, Andrej Piljić, Alen Piljić, A. Gudelj (kapetan), Duvnjak, M.Topić, G.Topić, Bačić, Marin Gudelj. Još su igrali: Mikulić, Jurakić, Gregorović, Pavlović

Seniori Posavine (30+) izgubili rezultatom 4:1.

Alkar pobijedio prvoplasiranu momčad AS Timau

Drugi hrvatski klub u Baselu, NK Alkar Basel, koji se natječe u istoj ligi i u istoj grupi sa Posavinom, je pobijedio prvoplasiranu momčad AS Timau Basel rezultatom 2:1. Alkar se nalazi u sredini ljestvice (6. mjesto).

Seniori Alkara (30+) su igrali neriješeno 2:2.