Poraz Croatije Zürich u drugoj pripremnoj utakmici u Rijeci

NK Rikard Benčić – NK Croatia Zürich 2:1

U drugoj pripremnoj utakmici na pripremama u domovini NK Croatia je izgubila od županijskog ligaša NK Rikard Benčić s 2:1!

Iako je rezultat negativan možemo biti zadovoljni igrom igrača Croatije, a dojam bi bio još bolji da su iskoristili svoje prilike. Međutim noge su od intenzivnih treninga bile teške pa je nedostajalo svježine u završnici.

Nogometaši Croatije su tek počeli s pripremama, a NK R. Benčić je već spreman za nadolazeće prvenstvo.

Golovi su pali nakon individualni pogreški što je i razumljivo u ovoj fazi priprema. Ono što je pozitivno je to da momčad Croatije djeluje tehnički dotjerano, a i dobro se taktički postavila.

Prvi gol je pao već u 3. minuti nakon loše komunikacije u obrani. Međutim to nije pokolebalo igrače Croatije koji su napadali i tražili poravnanje. Nažalost nisu uspjeli zabiti te iz jedne kontre igrači Benčića dolaze do drugog gola.

U drugom dijelu Croatia je igrala bolje te je došla do zgoditka preko izvrsnog Perkovića. Poslije tog gola napravljeno je nekoliko dobrih akcija ali nisu realizirane.

Ipak moramo biti zadovoljni prikazanim ne samo na utakmici nego cjelokupno na ovim petodnevnim pripremama u Rijeci.