Croatia Zürich nakon zaostatka 0:2 izborila ‘remi’ protiv Schlierena

Nakon priprema u Hrvatskoj, NK Croatia Zürich odigrala je još jednu pripremnu utakmicu u gostima kod drugoligaša FC Schlierena (2:2).

Bila je to utakmica u kojoj se NK Croatia pokazala kao momčad koja može okrenuti rezultat. Domaćin je u prvom poluvremenu brzo došao do pogotka zbog malog nesporazuma u obrani Croatije.

Croatia se nije predavala i nastavila je čvrsto igrati, ali je protivnik na samom kraju prvog poluvremena došao do drugog pogotka.

U drugom poluvremenu NK Croatia je nastavila igrati ofenzivno i u 50. minuti postiže pogodak preko Danijela Komina za smanjenje rezultata. Igralo se vrlo čvrsto na obje strane, ali domaćin nije uspio nadmudriti obranu Croatije, a što je pak na suprotnoj strani pošlo za nogom Davoru Crnkoviću u 85. minuti. On je zatresao mrežu domaćina za izjednačenje što je bio i konačni rezultat ove utakmice.

Trener Rober Čurić je bio više nego zadovoljan igrom Croatije, koja je gubila, ali je na kraju ipak uspjela doći do izjednačenja, a zadovoljstvo trenera je tim veće, jer su nedostajali neki standardni igrači.