VIDEO Croatia Karlsruhe do velikog boda u derbiju s Ittersbachom

Podsavez Badischer Fußball Verband BFV Mittelbaden Karlsruhe
Kreisklasse C Staffel 1
SV NK Croatia Karlsruhe – VfR Ittersbach 2:2

Croatia Karlsruhe konačno je, nakon nekoliko godina, dočekala veliki derbi i to protiv vodećeg VfR Ittersbacha koja ima bod više uz utakmicu manje. Uprava kluba itekako se potrudila u logističkim segmentima – nabavljen je razglas putem kojeg je predsjednik kluba Marko Božić pozdravio gledatelje, njih stotinjak, okupljene u rekordnom broju te suca i momčadi. A puštala se i glazba prije i nakon utakmice, najavljivani su igrači, objavljena su i imena strijelaca…

Također nabavljena je i platforma visoka tri metra pa se prvi put snimala cijela utakmica. A i sudac je bio kvalitetan, s iskustvom u Verbandsligi što je dokaz da je nogometni savez ozbiljno shvatio ovaj derbi.

Što se same utakmice tiče obje močadi oprezno su počele međusobno se respektirajući. No, laganu inicijativu imala je Croatia.

VfR Ittersbach jedina je nepobijeđena momčad u posljednjih 18 utakmica, i to je bila dovoljna motivacija za naše. U prvom poluvremenu zabilježene je nekoliko poluprilika za igrače Croatije dok sa suprotne strane nije bilo ozbiljnih prijetnji za domaćeg vratara Nenada Oravca.

U drugom poluvremenu obje momčadi su zaigrale rasterećenije pa su se nizale i prilike, a sve češće i pred gostujućim vratima. Tako je u 61. minuti jedna ubačena na Tomislava Marasa urodila pogotkom za 1:0. Ovacije igrača i publike bile su velike.

Četiri minute kasnije hladan tuš za igrače Croatije. Domaća obrana bila je nepažljiva pa je nakon obrane vratara Oraveca suparnički igrač ipak pospremio loptu u mrežu za 1:1.

Nastavila se borba na sredini igrališta da bi opet Tomislav Maras, gotovo iz ničega, u 81. minuti vratio vodstvo Croatiji. Svi su pomislili kako je time izborena pobjeda, čak su i neki navijači proslavljajući pogodak ušli na igralište. Slavilo se kao da je osvojeno prvenstvo.

No, gosti su do kraja ipak uspjeli izjednačiti. Nakon prekršaja na rubu kaznenog prostora lopta je ubačena na nečuvanog  igrača Ittersbacha te je on zabbio sa pet metara za 2:2. Bilo je očito razočaranje igrača Croatije, a dobro je da nakon toga još neki zalutali udarac nije odsjeo u mreži.

VfR Ittersbach imao je veliki respekt pred momčadi Croatije pa i to, kao i veliki bod treba veseliti momčad i navijače. Dan je završen uz pjesmu ‘Croatio u duši te nosim’ te uz čašicu domaće rakije.

Croatia je i dalje druga na ljestvici sa 39 bodova 63:20 s golom razlike.

Sastav Croatije: Nenad Oravec, Krešimir Mirosavljević, Rafo Tomić, Slaven Križanić, Hrvoje Jurleta, Tomislav Maras, Richard Pfannendörfer (Mišel Pocrnja 55 min.), Ante Galić (Denis Jurić 60 min.), Vanja Golubić, Ivica Brkljača, Teo Omić

Pričuve: Marko Kralj, Mišel Pocrnja, Michael Brecht, Toni Posenjak, Denis Jurić

Iduća utakmica je 20. ožujka protiv ESG Frankonia u 15 sati na domaćem terenu.