Poraz Croatije Reutlingen u doigravanju – domaćini sretniji i spretniji

Nogometaši Croatije iz Reutlingena poraženi su sa 3:1 od momčadi SV Seedorf u doigravaju za ulazak u Landesligu.

Pred 700 gledatelja na gradskom stadionu u Tuttlingenu u dobroj i zanimljivoj utakmici Nijemci su se bolje snašli i iskoristili ukazanu prigodu. Vodstvo Seedorfa već u 4. minuti nakon greške obrane hrvatskog kluba. Igrali su bolje imali više izglednih prigoda a naši su se poravnanjem Tomislava Čilića u 18 minuti za kratko vratili i priprijetili.

U nastavku hrvatski nogometaši igraju kao preporođeni. Ali i ponovo iz greške primaju pogodak. U 82. min iz opravdano dosuđenog jedanaesterca Nijemci postižu konačnih 3:1. Do kraja naši su bezuspješno postići nešto više ali nije išlo.

-Izgubili smo od protivnika za koga se ne može reći da je bio bolji. Jednostavno su bili zreliji i dobro nas držali pod svojom kontrolom. Sada treba u miru sve analizirati, trojica igrača odlaze, ali dobiti ćemo i šestoricu novih. Ostaje i trener Robert Michhina, oporavit će se prvi strijelac Galić i Radman, u novu sezonu idemo ponovo na sve ili ništa. Sada moramo u prvom planu analizirati zašto smo u zadnje tri godine tako lakše odigrali prvi dio prvenstva.Sada u proljetnom nastavku od 15 utakmica nismo izgubili ni jedne. Imamo 4 boda više od prvaka, izjavio je dan poslije utakmice predsjednik Croatije iz Reutlingena Nikola Šolić.

Uz dva Bezirksligaša Croatiju Reutlingen i imenjaka iz Bietigheima koji isto tako nije uspio proći drugo kolo, relegacionu utakmicu je igrala i NK Croatia II iz Reutlingena. Pogocima Mile Dugandžića u 7. min i Nikole Nosića u 29. poveli su 2:0 nad SC Reutlingen za ulazak u A Kreisligu. U nastavku su se Nijemci razigrali i 86. minuit poravnali na 2:2. U drugoj minuti doigravanja SC Reutlingen je postavio konačnih 3:2 u 92. minuti.