(FOTO i VIDEO) KAKVA DRAMA: Croatia Bietigheim nadoknadila tri gola razlike a onda ispala na jedanaesterce

Ni iduće sezone Croatia Bietigheim neće igrati u Landesligi. U velikoj borbi u drugom kolu doigravanja za ulazak u višu ligu, pred tisuću (1000) gledatelja, Croatia Bietigheim nije uspjela izboriti željeni rezultat. Oslabljena hrvatska momčad je poražena nakon izvođenja jedanaesteraca.

NK Croatia Bietigheim-TSV Nellmersbach 10:11 (0:2, 3:3)

Ipak igračima Croatije treba odati priznanje za veliku borbu koju su pružali, posebno tijekom drugog poluvremena i u produžecima, kada su imali nekoliko izglednih prilika. Nellmersbach je u prvom djelu bio bolja momčad.

Oslabljena hrvatska momčad, bez nekoliko standardnih igrača koji zbog ozljeda ne mogu već dulje vrijeme nastupati i samo jednim zdravim igračem na klupi, te bez “pocrvenjelog” Zvonimira Živića, nije se mogla u prvom dijelu suprostaviti kompaktnoj protivničkoj momčadi.

Croatia Bietigheim (3)
Navijači Croatije na tribinama / Foto: Fenix

Igrači Nellmersbacha su znali iskoristiti svoje prilike i u prvom poluvremenu poveli sa 2:0. U drugom poluvremenu, nakon što je protivnička momčad stigla do 3:0 u 49 minuti,  Croatia je zaigrala odlučnije i velikim presingom se vratila. Kraljević je sa svoja dva pogotka vratio nadu Hrvatima koji su stigli na 3:2. Pamtit će se njegova “bomba” sa oko tridesetak metara kada je lopta završila ispod vratnice. Na 3:3 Croatia je stigla u 67. minuti kada poslije jedne gužve protivnčki igrač skreće loptu u vlastitu mrežu.

U produžetcima opet je prvi dio pripao Nellmersbachu a drugi dio Hrvatima. Glavni sudac u jednom trenutku je pogriješio i oštetio Croatiju kada je bez razmišljanja mogao pokazati na bijelu točku, jer je Adam Živić bio srušen u kaznenom prostoru.

Velika gesta vratara Leona Doblera / Foto: Fenix

Izvođenje jedenaesteraca uvijek je lutrija. Croatia je ovaj put izgubila. Nakon sedam sigurnih izvođača, Adam Živić je zapucao ravno u vratara. Hrvatskoj momčadi tako ostaje sljedeća sezona kada će po treći put zaredom pokušati ući u do sada još nedohvatljivi rang natjecanja – Landesligu.

Publika se u velikom broju pljeskom na kraju zahvalila svojim igračima koji su ih toliko puta znali obradovati svojim igrama. Posebnu pozornost ovaj put je privukao vratar Croatie Leon Dobler, koji je nakon pobjede prošle srijede odletio na odmor u Španjolsku. Ove nedjelje se vratio zbog utakmice ostavivši tamo svoju djevojku i prijatelje. Nakon utakmice zaputio u zračnu luku i o svom trošku ponovno zaputio u Španjolsku na zasluženi odmor. Svaka čast Leone za tu gestu. Valja podsjetiti kako je on već potpisao ugovor za novi klub koji igra dva ranga višu ligu. Unatoč svemu nije ostavio Croatiju na cjedilu. Potez za naklon do poda.

NK Croatia Bietigheim: Dobler, Gündüzalp, Teutsch (Bajrami), Tricarico, A. Živić, Tsiolakidis, Kraljević , Parlak, Kaya, Divković, Genc

Slike s utakmice pogledajte u našoj galeriji ispod tekata. Najzanimljivijim detaljima utakmice pogledajte u videu ispod galerije fotografija.