Poraz Croatije Bietigheim, pobjede preostala dva Bezirksligaša

STUTTGART – Nedjelju poslije Uskrsa po lijepom sunčanom vremenu i temperaturi od 24 stupnja 17 je hrvatskih klubova u Württembergu igralo svoje utakmice za brodove. Nije igrala jedino Croatija Ulm sa FC Blautal koji će naknadno igrati u četvrtak 12. travnja u 18 sati.

Od Bezirksligaša neočekivano i nesretno je poražena Croatia Bietigheim kod TSV Benningen koji je u donjem dijelu ljestvice. Croatija je povela golovima Živića, domaćini, koji su predzadnji na ljestvici su poravnali na 2:2, i tri minute prije kraja, kada je to malo tko očekivao načinili pravi preokret za 3:2 pobjedu. Croatia je pala s prvog na drugo mjesto s utakmicom i bodom manje od vodeće Germanije.

Poslije par zadnjih poraza Croatija Reutlingen je napokon zaigrala bolje i zabilježila 2:1 pobjedu kod FC Engstingen. Giamballe 71. 77. je bio strijelac za naše a domaćini su poveli u 69. minuti. Croatia je na 9. mjestu s 7 bodova više od 14. koji se bori za ostanak. Slijedeće nedjelje dočekuju TSV Witlingen.

Pobjedu s 3:2 je zabilježila Stuttgartska Croatia kod TSV Platenhardt koji je na trećem mjestu. Mlikota, Benaković i Matanović su bili strijelci za naš klub.

A Kreisligaši su ovoga put razočarali. Od 15 mogućih bodova njih je pet osvojilo samo jedan. Croatia Sindelfingen je odigrala 1:1 sa TSV Ehningen II. BW Tomislav iz Heilbronna je protiv vodećeg FC Abstadt do 91. minute imao 0:0 a onda prima gol za poraz od 0:1. Visoko sa 0:6 je poržen Zrinski Calw na gostovanju kod TSV Motlingen koji se bori za naslov prvaka. Hajduk je pogocima Matkovića u 12. i 19. minuti poveo 2:1, ali su domaćini (DJK Villingen II) uspjeli preokrenuti igru i slaviti 3:2 u 36. minuti. U slijedeći četvrtak u 19 sati Hajduk igra zaostalu utakmicu sa SV Neukirch. Poražen je (2:4) na gostovanju kod FC Pfeffingen i Jadran iz Balingena koji je na petom mjestu sa 32 boda. U slijedeću nedjelju u 15 sati dočekuju zadnjeplasirani Zillhausen i ocekuju sigurnu pobjrdu.

Rezultati Hrvatskih B Ligaša od koji su neki iskazali veliku preciznost.

TSV Linsenhofen-Marsonia 1:2, KSC Ehingen-SG Altheim II 10:0, Zagreb Schwenningen-FC Gütembach 1:2, TSV Kuppingen II-Zagreb (Sindelfingen) 0:6, SV Höffen II-Zrinski II 0:15, VfB Obertürkheim-Slaven 5:1, FC Feuerbach-NK Croatia II Stuttgart 2:0, Neretva-SV Tuna Spor II 1:2 i Croatia 2012 Geislingen-TSV Sparwiesen 0:2.