Arhivska snimka igrača Posavine / Foto: Fenix Magazin

Anto Matić strijelac za Posavinu u remiju kod posljednjoplasiranog TSG-a

TSG 51 Frankfurt – FC Posavina Frankfurt  1:1 (0:1)

Nakon važne pobjede u četvrtak nad Preußenom, nedjeljno izdanje Posavine Frankfurt nije bilo na razini da bi ponovila dobru igru i savladala posljednjeplasiranu momčad prvenstva TSG. Tek neriješeni rezultat i osvajanje samo jednog boda bilo je daleko od očekivanja hrvatske momčadi koja se bori za opstanak u Kreisoberligi Frankfurta.

Na teškom, šljakom poravnatom, terenu i uz temperaturu od 25 stupnjeva Celzija noge igrača Posavine bile su teške. Umor od zadnje utakmice je bio uočljiv premda je Posavina dobro krenula u utakmicu. Mario Pejić je već na početku imao izglednu priliku za vodstvo hrvatske momčadi koja je stalno stvarala pritisak na zadnju crtu obrane domaćina. Bolja igra gostiju nagrađena je tek u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena kada Ante Matić realizira jedanaesterac koji je bio napravljen nad Danijelom Koturićem.

U nastavku utakmice Posavina je igrački pala i domaćin je preuzeo konce igre. U 59. minuti Marin Bago ruši u kaznenom prostoru igrača domaćina i sudac pokazuje na 11 metara. To je bilo izjednačenje 1:1. Hrvatski navijači su svojim navijanjem pokušavali dići svoju momčad ali nažalost bez uspjeha. Izgledne prilike za Posavinu propustili su Baotić i Udovičić tako da je na kraju utakmica završila rezultatom 1:1.

Sastav:  Nikola Vncetić, – Marin Bago (C), Ivan Vorgić, Mario Pejić, Ante Peko – Mario Krajina (od 55. Franjo Oršolić.), Mato Djukić., Anto Matić, (od 67. Mišo Alsić),  Miroslav Baotić – Danijel Koturić, Patrik Udovičić. ( od 75. Matija Z.). Na klupi: Darijo Iljazović i Sasa Čančarević.

Druga momčad nije igrala jer se protivnik nije pojavio i bez igre je dobila 3:0.

Sljedece utakmice obje momčadi Posavine igraju u nedjelju, 15. travnja na svom terenu u Riederwaldu ( Volgersbrunnenweg 3, Frankfurt). Prvu utakmicu druga momčad Posavine igra u 13 sati protiv FFV Sportfreunde II a prva momčad igra u 15 sati protiv SC Weißblau Frankfurt.