Pogledajte kako je Olić srušio Hoffenheim, a Mandžukić zabio Schalkeu

Ivica Olić se upisao u strijelce već treće kolo zaredom

Nakon što je zabio po pogodak Herthi i Bayeru, Ivica Olić bio je strijelac i u 6. kolu Bundeslige u susretu s Hoffenheimom (2:1). Hrvatski napadač dvama pogocima (44. i 48. minuta) donio je pobjedu svojoj momčadi. Za Wolfsburg je nastupio i Ivan Perišić ušavši u igru u 46. minuti.

Strijelac u ovom kolu bio je i Mario Mandžukić. On je pogodio  u 23. minuti za 2:0 vodstvo Bayerna na gostovanju kod Schalkea. Bio mu je to četvrti ovosezonski pogodak. Bavarci su ‘demolirali’ domaćina rezultatom 4:0. Mandžukić je igrao do 81. minute kad ga je zamijenio Pizzaro.

Hrvatski veznjak Milan Badelj odigrao je svih 90 minuta u porazu njegova HSV-a na domaćem terenu protiv Werdera (0:2). Dodajmo, kako Mateo Pavlović, kojeg je trener Dutt kaznio zbog nezalaganja, nije konkurirao za sastav momčadi iz Bremena.

Rezultati 6. kola: Wolfsburg – Hoffenheim 2:1 (Olić 44, 48/Modeste 15), Schalke – Bayern 0:4 (Schweinsteiger 22, Mandžukić 23, Ribery 75, Pizarro 84), Nürnberg – Borussia (D) 1:1 (Nilsson 51/Schmelzer 37), Mainz – Bayer 1:4 (Malli 82/Kruse 19, 45, Bender 38, Kießling 59), HSV – Werder 0:2 (Petersen 32, 90+4), Hannover – Augsburg 2:1 (Sobiech 60, Huszti 89/Verhaegh 51-11m), Borussia (M) – Eintracht Braunschweig 4:1 (Wendt 22, Raffael 31, 76, M. Kruse 72/Boland 58).

Poredak: Borussia (D) i Bayern po 16 bodova, Bayer 15, Hannover 12 bodova… (ha)

>>VIDEO Raspucani Hrvati: Mandžukić zabio Hannoveru, a Olić Bayeru