Greuther Fürth slavio u Berlinu, Kölnov peti remi sezone

Kreilach odigrao cijeli susret za Union, a za Cottbus nastupio hrvatski trojac

Odigrana su prva tri susreta 8. kola Druge Bundeslige, među kojima i derbi vodećih momčadi Uniona Berlin i Greuther Fürtha.

Uspješniji su bili gosti koji su slavili rezultatom 4:2 iako su Berlinčani na poluvremenu minimalno vodili (1:0). Međutim, gosti su u nastavku u 14 minuta (od 52. do 66.) postigli tri pogotka i preokrenuli rezultat.

Greuther Fürth tako je izbio na čelo prvenstvene ljestvice. Dodajmo kako je Kreilach odigrao cijeli susret za Union.

Köln i Kaiserslautern odigrali su bez pogodaka (0:0), a Jajalo nije nastupio za domaće. Kölnu je to već peti neodlučen ishod ove sezone i još nije pobijeđen.

Karlsruher je bio bolji od Energie Cottbusa (2:0) za koji je stoper Buljat odigrao cijeli susret i dobio žuti karton. Bio mu je to tek drugi nastup ove sezone. Za goste je još igrao veznjak Banović i to 81. minute kada ga je zamijenio treći Hrvat u momčadi iz Cottbusa – Stiven Rivić.

Poredak: Greuther Fürth 17 bodova, Köln i Union Berlin po 14, Karlsruher 12 bodova… (ha)