Lovren pogotkom srušio Liverpool, Petrić debitirao za West Ham

Prvi nastup za svoj QPR upisao je i hrvatski veznjak Niko Kranjčar

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren sretan je čovjek otkad je francuski Lyon u kojem je često bio osporavan zamijenio engleskim Southamptonom. A svoju idilu sigurno je dodatno uljepšao i pogotkom kojim je na Anfieldu srušio do ovog 5. kola nepobijeđeni Liverpool (1:0).  Bio je to Lovrenov prvi pogodak za Svece, a postigao ga je u 54. minuti.

– Presretan sam. Osjećaj je nevjerojatan. Hvala svim mojim suigračima i navijačima na podršci – poručio je Lovren na Twitteru.

Southampton se tako popeo na 6. mjesto Premierlige sa 8 osvojenih bodova dok Liverpool dijeli vrh sa Chelseaom koji je osvojio 10 bodova.

Dodajmo kako je Mladen Petrić,  iskusni hrvatski napadač, prvi puta nastupio za svoju novu momčad – West Ham. Čekičari su kod kuće izgubili od Evertona (2:3), a Petrić je ušao u igru u 63. minuti kod rezultata 1:1. Hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić za goste je odigrao prvo poluvrijeme. Everton je peti na ljestvici sa 9 bodova, a Westa Ham 13. sa 5 bodova.

Prvi nastup za svoj QPR, vodeću momčad Championshipa, upisao je i hrvatski veznjak Niko Kranjčar i to u 8. kolu u pobjedi na gostovanju kod Yeovila (1:0). Kranjčar je zaigrao od 69. minute. (ha)