Borna Sosa u hrvatskom dresu (ILUSTRACIJA) / Foto: HINA

POBJEDNIČKI POGODAK NA DODAVANJE BORNE SOSE: Velikim preokretom Stuttgart na svom terenu savladao Borussiju (M) s 3:2

Nogometaši Stuttgarta pobijedili su velikim preokretom na svom terenu Borussiju Mönchengladbach s 3-2 u utakmici 25. kola Bundeslige, a dodavanje za pobjednički gol je ubilježio Borna Sosa.

Momčad iz Monchengladbacha povela je u 14. minuti kada je strijelac bio Francuz Alasane Plea, a kod drugog pogotka on asistirao sunarodnjaku Marcusu Thuramu u 35. minuti.

Stuttgart potom napravio preokret, prvo je smanjio zaostatak u 38. minuti golom Japanca Watarua Enda, a izjednačio je Chris Furich u 51. minuti. Austraijanac Saša Kalajdžić donio je pobjedu Stuttgartu golom u 83. minuti na asistenciju Borne Sose, koji je odigrao cijelu utakmicu za domaćine.

Stuttgart sada ima pet pobjeda i pretposljednji je na ljestvici s 22 boda, tri manje od Arminije iz Bielefelda, koja je na 15. mjestu, prvog iznad zone ispadanja. Borussia Monchengladbach je 13. na ljestvici s 27 bodova.