Detalj s utakmice Gorice i Rijeke / Foto: Hina

POBJEDA RIJEKE U VELIKOJ GORICI: U gotovo neregularnim uvjetima utakmicu su obilježila čak četiri jedanaesterca od čega su tri dosuđena za Rijeku

U posljednjem ogledu 22. kola HNL-a nogometaši Rijeke su na natopljenom travnjaku stadiona u Velikoj Gorici svladali domaćina Goricu s 2-0 (0-0).

Rijeka se time vratila na vrh ljestvice te ima dva boda više od drugoplasiranog Hajduka. Gorici je u nastavku sezone ovo bila četvrta utakmica te četvrti poraz. Nalazi se na šestom mjestu ljestvice.

Gorica Rijeka 0 2 Marko Pasalic s loptom
Riječanin Marko Pašalić s loptom u utakmici protiv Gorice / Foto: Hina

Kiša je potpuno natopila travnjak u Velikoj Gorici te učinila posve neregularnim uvjete za igru. Dvoboj su obilježila čak četiri jedanaesterca od čega su tri dosuđena za Rijeku. Oba pogotka za goste dao je Jorge Obregon s bijele točke, u 66. i 75. minuti.

Rijeka je bila dosta bolja tijekom prvih 45 minuta, ali nekoliko puta su gostujući igrači loše reagirali u samim završnicama akcija. U 15. minuti je šansu imao Janković, dok je samo minutu kasnije zaprijetio Radeljić.

Dalekometne pokušaje potom su za Rijeku imali Pašalić i Pjaca, dok je u 41. minuti nastala nova gužva u domaćem šesnaestercu koja od strane gostiju ponovno nije realizirana golom.

Idealnu šansu za vodstvo Rijeka je imala u nadoknadi prvog dijela. Dosuđen je prilično dvojben jedanaesterac za goste, ali je Marko Pjaca pucao visoko preko vrata.

Na startu drugog poluvremena isti scenarij se dogodio u obrnutim ulogama. Nakon što je Mitrović srušen u gostujućem šesnaestercu, Jurić je namjestio loptu na bijelu točku, ali je kao i Pjaca i on pucao preko vratnice.

Tu nije bio kraj jedanaestercima u Velikoj Gorici ove nedjelje. U 65. minuti je sudac Duje Strukan dosudio novi za Rijeku nakon navodnog igranja rukom Leša. Tada je prvi puta i realizirana najstroža kazna, Obregon je bio strijelac za 1-0 Rijeke.

Samo osam minuta kasnije sve se ponovilo. Novi jedanaesterac za Rijeku, ovaj put nakon prekršaja na Pjaci, a opet je siguran realizator bio Obregon koji je pogodio za 2-0, potvrdio pobjedu Rijeke i njeno prvo mjesto na ljestvici.

Gorica Rijeka 0 2 Marko Pjaca u borbi za loptu
Marko Pjaca u borbi za loptu na utakmici Gorice i Rijeke / Foto: Hina

Nogometaši Hajduka ostvarili su uvjerljivu pobjedu u 22. kolu, na Poljudu su Splićani s 4-0 (1-0) bili bolji od Slaven Belupa. Efektni prvi pogodak na susretu postigao je Nikola Kalinić u dodanom vremenu prvog poluvremena, dok je iduća dva Hajduk zabio na samom startu drugog dijela. U 48. minuti za 2-0 je strijelac bio Josip Brekalo, što je bio njegov premijerni pogodak za Splićane, dok je na 3-0 povećao Anthony Kalik u 51. minuti.

Konačnih 4-0 postavio je 21-godišnji Filip Čuić u 67. minuti, a svakako treba naglasiti kako je tri asistencije protiv suparnika iz Koprivnice upisao Emir Sahiti.