Petarda Croatie Stuttgart u prvih 45.minuta, hat-trick Harisa Vrabca

SC Stammheim- Croatia Stuttgart 0:5 (0:5)

Prv strijelac kluba Pero Mamić
Prvi strijelac Croatije Pero Mamić prvi je zatresao mrežu domaćina

Croatia Stuttgart je u nedjelju priredila senzaciju pobjedivši u gostima četvrtoplasiranu momčad lige sa visokih 0:5. Senzacija je tim veća jer se Croatia bori za opstanak a svih pet zgoditaka postigla je u prvom poluvremenu.

Demontažu domaćina započeo je u 12. minuti kada Croatiju u vodstvo dovodi njen najbolji strijelac Pero Mamić.

Brojni gledatelji, među kojima je bilo dosta i navijača Croatije, potom su svjedočili nesvakidašnjoj igri i efikasnosti ovog proljeća probuđenog strijelca Croatije Harisa Vrabca. Vrabac je u pet minuta postigao tri zgoditka. Bio je to njegov drugi ovoproljetni het-trick (29., 32. i 33. minuata).

Hrvatska momčad je u 43. minuti stigla do visokih 5:0, što je bio i konačni rezultat utakmice.

Croatia: Karačić, Marković, Marjanović, David (od 64. Vrcan), F.Čagalj, K. Čagalj, Masoumifar, Mamić, Vrabac (od 79. Sudar), Benković, Lovrić. Pero Mamić (12.), Haris Vrabac (29., 32. i 33.) i Kristijan Benaković (43.)