Momčad Croatije Frankfurt nakon pobjede nad Heddernheimom / Foto: Fenix (SIM)

PAO I HEDDERNHEIM: Croatia Frankfurt na pogon Štrljića i društva upisala i petu uzastopnu pobjedu

Do svoje pete uzastopne pobjede Croatia je došla protiv momčadi SV Heddernheim s kojom dijeli igralište u frankfurtskoj četvrti Hedderneheim.

SV Heddernheim – FC Croatia 3:5 (2:2)

Bila je to uzbudljiva i odlična utakmica u kojoj je moglo uživati 180 gledatelja s plaćenim ulaznicama. Heddernheim je zarana, već u 8. minuti došao u vodstvo ali se momčad trenera Daniela Konte brzo pribrala u  21. minuti izjednačila preko Grgića koji glavom nakon nabačaja Koraća iz kornera trese mrežu domaćina na papiru ovog lokalnog derbija. Croatia je nastavila s dobrom igrom koje je plod zgoditak Koraća na dodavanje Marića u 31. minuti. Heddernheim je izjednačio na 2:2 u posljednjoj minuti prije odlaska na poluvrijeme.

Cro FFM HeddernheimDrugo poluvrijeme bilo je još uzbudljivije i za Croatiju efikasnije.

U 60. minuti nedovoljo oporavljeni Ante Štrljić, koji je na poluvremenu zbog ozljede zamijenio najboljeg strijelca Croatije Ivana Propadala, trese mrežu Heddernheima nakon dodavanja Sučića.

Tri minute kasnije ova dva igrača mijenjaju uloge tako što je Štrljić dodavač a Sučić strijelac za vodstvo Croatije od 4:2.

Domaćinu u 70. minuti udolaze do smanjenja rezultata na 4:3. Posljednjih 20 minuta utakmice bila je borba za svaku loptu. Domaćini su nastojali doći do izjednačenja a Croatia je brzim kontrama ugrožavala vrata domaćina. U posljednjoj minuti utakmice Korać na dodavanje Štrljića trese mrežu Heddernheima za potvrdu pobjede i nova 3 boda hrvatskoj momčadi koja se popela na 6. mjesto na ljestvici Kreisoberlige Frankfurt.

Sastav Croatije Frankfurt: Vidakušić, Kukić, Grgić, Marić, Bešlić, Korać (od 68. Drlje), Sušić, Ćorić, Propadalo (od 46. Štrljić), Andrić, Molnar.

Pobjeda druge momčadi Croatije

SG Praunheim III – FC Croatia II 1:2 (1:2)gledatelji Heddernheim

Igrači Croatije II preokretom su došli do pobjede zgoditcima Marka Braćića i Josipa Puljića.

Sastav Croatije II: Novokmet, Marin Ladan, Periša, Marko Braćić, Jeličić (od 60. Gusić), Martelanz (od 20. Ivanković), Adrian Braćić (od 20. Klišanin), Leonardo Braćić, Marcel Laden, Bonanno, Puljić.

Iduću utakmicu prva momčad Croatije igra u srijedu uvečer u 20 sati na svom igralištu u Heddernheimu utakmicu protiv drugoplasirane momčadi Kalbacha. Druga momčad Croatije igra u petak također u Heddernheimu protiv momčadi DJK SW Griesheim ll u 20 sati.