Detalj s utakmice KKK Komušina Haiterbach / Foto: Fenix (KKK)

HAITERBACH: Unatoč pobjedi u Heidelbergu košarkašima Komušine izmakao plasman u “Ligu prvaka”

U odlučujućem posljednjem kolu košarkaške Regionallige Baden-Württemberg košarkaši najuspješnijeg hrvatskog košarkaškog kluba u Njemačkoj KKK Komušina Haiterbach (Kroatischer Kultur-und Sportverein Komusina Haiterbach) pobijedili su na gostovanju u Heidelbergu momčad istoimenog kluba iz sveučilišnog grada na rijeci Neckar.

USC HEIDELBERG – KKK HAITERBACH 69:75 (14:17; 27:41; 45:51)

Sastav KK Komušina: Slaven Ponjavic (19/3), Mijo Babic (17/1), Sascha Kesselring (16/2), Dalibor Cevriz (10/2), Jonathan Babitsch (6), Julian Stojcevic (5/1), Martin Kresic (2), Dario Tatara, Antonio Simic, Mario Maric.

Nažalost, ta pobjeda nije donijela plasman Komušine za nastavak natjecanja u „Ligi prvaka“ jer je prvoplasirana momčad lige Möhringen na domaćem terenu u posljednjim sekundama utakmice izgubila od košarkaša Freiburga. Košarkaši Freiburga su tako zauzeli 3. a Komušina je osvojila 4. mjesto.

Komusina H.
Košarkaška momčad KKK Komušina Haiterbach / Foto: Fenix (KKK)

Zbog pandemije korone, sustav natjecanja u najvišoj ligi Baden-Württemberga ove je sezone bio izmijenjen i umjesto jedinstvene lige od 14 momčadi, liga je bila podijeljena u dvije skupine sa po 7 momčadi.

Pritom prve 3 plasirane momčadi iz obje skupine nastavljaju dalje natjecanje u tzv. “Ligi prvaka”, a momčadi koje su zauzele plasman od 4. do 7. mjesta igrat će u “Ligi za opstanak”.

Budući se bodovi iz ” Hauptrunde” prenose u drugi dio natjecanja, pobjeda u Heidelbergu je bila važna za nastavak natjecanja u „Ligi za opstanak“  za opstanak u Regionalligi Baden-Württemberga u kojoj košarkaši Heiterbacha uspješno nastupaju posljednjih 10 godina.

Ova sezona za košarkaše Komušine je bila iznimno zahtjevna jer je momčad, prema riječima predsjednika Željka Pejića, pred sezonu ostala bez 4 vrsna košarkaša. Najprije su Jonathan Patterson i Jannes Wichelhaus prešli u TSG Reutlingen, a pred kraj prijelaznog roka braća Karol i Gojko Bubalo su potpisali za konkurenta BG Karlsruhe.

-Unatoč tim odlascima, Komušina je sve iznenadila dobrom sezonom u kojoj se profiliralo nekoliko mladih i perspektivnih košarkaša koji su ponikli u KK Komušina i koji su budućnost kluba, dodao je predsjednik Željko Pejić.