Arhivska snimka utakmice Pajda / Foto: Fenix

Pajde ispale iz švicarskog Kupa, umjesto sigurne pobjede uslijedilo veliko razočarenje

Nogometaši Pajda iz švicarskog Mölina ispali su iz daljnjeg kup natjecanja u Švicarskoj.

NK Pajde Mohlin – FC Grenchen 2:5 ( 1:2 )

Hrvatska momčad koja se natječe u 2. amaterskoj ligi Švicarske ušla je u utakmicu odlučna proći prvo kolo i pokušati dogurati što dalje u Kup natjecanju.

Na samom početku ti je i izgledalo ostvarivo jer je Mateus Rodriques već u 7. minuti postigao gol za vodstvo hrvatske momčadi od 1:0. Taj zgoditak je obradovao malobrojne navijače Pajdi koji su došli bodriti svoju momčad. Kada je izgledalo da će Pajde zabiti još koji zgoditak, gosti su iz jedne naizgled bezopasne akcije postigli pogodak u 22. minuti za izjednačenje rezultata na 1:1.

Ohrabreni gosti nakon tog gola  pokušavaju još  žešće napasti i nakon dvije minute dolaze do gola za vodstvo rezultata od 1:2.

Pajde tada pokušavaju izravnati rezultat ali bez uspjeha. Da stvar bude još gora, gosti u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena postižu gol za vodstvo od 1:3.

Nogometaši Pajda ni nakon odmora nisu prebrodili doživljeni šok. Gosti bolje otvaraju taj dio utakmice i u 59 minuti dolaze do novog zgoditka i rezultata od 1:4. U 70. minuti novim zgoditkom Grenchena utakmica je riješena jer je tada rezultat bio nedostižnih 1:5.

Iako su igrači Pajda sve tada stavili na kocku, na kraju su stigli tek do jednog zgoditka, onog u 82. minuti kojeg je postigao J. Petrović a koji je samo kozmetički promijenio stanje rezultata na 2:5.

Sastav NK Pajde Mohlin: M.Wehrli, T.Uvodic, R.Lehmann ( C ), S.Jurica, D.Jurkic, E.Haxhijaha, L.Dokic, M.N..Rodriques, J.Petrovic, W.R.Costa. Jos je igrao S. Borca. Trener: Dejan Rakitić