VLAK (ILUSTRACIJA) / Foto: Deutsche Bahn

Ova njemačka tvrtka traži radnike: Priliku će imati i oni iznad 50 godina

Tijekom sljedećih deset godina, pola ukupne radne snage od oko 200.000 željezničkih radnika u Njemačkoj otići će u mirovinu. Zato državna tvrtka sada pribjegava izvanrednim mjerama.

Do kraja travnja ove godine Deutsche Bahn je već zaposlio 10.000 novih zaposlenika.

Voditelj HR-a Martin Seiler uvjeren je da će do kraja godine biti zaposleno ukupno 19.000 novih zaposlenika planiranih za 2018. godinu. Ako to uspije, tvrtka će ukupno dodati još oko 2.000 radnih mjesta.

Kako bi pronašli nove zaposlenike, željeznice pribjegavaju neobičnim mjerama: „uobičajeni način za pronalaženje novih zaposlenika nije više dovoljan, tako da mi sada pregovaramo s onima koji su odustali od fakulteta, ili primjerice s vojnicima koji napuštaju oružane snage, i ljudima koji su stariji od 50 godina “, rekao je Seiler.

Fenix-magazin/IM

Povezano

automobili parking
DEBAKL NA TEHNIČKOM PREGLEDU: Ovo su najgori automobili u Njemačkoj
muller drogerija
NESTAŠICA U NJEMAČKOJ: Police potpuno ispražnjene, a cijene lete u nebo
KADA TOČNO IDETE U MIROVINU: Provjerite koliko će, ovisno o godini rođenja i duljini života, rasti vaš radni vijek u Njemačkoj
SPREMA SE PAKET OD 30 MJERA: Radikalna mirovinska reforma u Njemačkoj – ukida se prijevremeni odlazak u mirovinu, radit će se do 70. godine?
UPOZORENJE ZA RODITELJE KOJI KUPUJU U DM-u: Hitno se povlači ovaj proizvod za bebe, dijelovi mogu izazvati gušenje
Policija BiH (ILUSTRACIJA) / Foto: Anadolu
TEŠKA PROMETNA NESREĆA U BiH: Poginule dvije žene i muškarac, teško ozlijeđene tri osobe