ODLIČNA PREDSTAVA BIVŠEG DINAMOVCA: Dani Olmo izborio jedanaesterac i upisao asistenciju u pobjedi RB Leipziga nad Mainzom

Nogometaši RB Leipziga otvorili su prvenstvo pobjedom 3-1 protiv Mainza uz odličnu predstva Danija Olma koji je izborio jedanaesterac, a potom i upisao asistenciju.

Domaćin je poveo u 17. minuti golom Emila Forsberga iz jedanaesterca kojeg je izborio Dani Olmo. Samo četiri minute kasnije već je bilo 2-0, ovoga puta Olmo je asistirao, a Yussuf Poulsen zabio.

U 48. minuti je smanjio Jean-Philippe Mateta, no sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Amadou Haidara u 51. minuti.

Aktualni njemački prvak Bayern u petak je “demolirao” Schalke sa 8-0, dok je još jedan od kandidata za naslov Borussija Dortmund, u subotu otvorila prvenstvo pobjedom protiv imenjaka iz Moenchengladbacha sa 3-0

U nedjelju se još sastaju Wolfsburg i Bayer Leverkusen.

REZULTATI:
RB Leipzig - Mainz            3-1 (Forsberg 17-11m, Poulsen 21, Haidara 51 / Mateta 48)
Wolfsburg - Bayer Leverkusen  (kasnije)

U subotu:
Eintracht Frankfurt - Arminia 1-1 (Silva 62/ Soukou 51)
Union Berlin - Augsburg       1-3 (Bulter 75/ Vargas 40, Gregoritsch 82, Hahn 89)
Koeln - Hoffenheim            2-3 (Andersson 22, Drexler 86/ Kramarić 3, 45+3pen, 90+2)
Werder - Hertha               1-4 (Selke 69/ Pekarik 42, Lukebakio 45+2, Cunha 62, Córdoba 90)
Stuttgart - Freiburg          2-3 (Kalajdžić 71, Wamangituka 81/ Petersen 8, Sallai 26, Grifo 47)
Bor. Dortmund - Bor. Mönc.    3-0 (Reyna 35, Haland 54-pen, Haland 77)