croatia griesheim
Kapetan Croatije Griesheim Saša Mlakić(plavi dres) / Foto: Fenix-magazin(DH)

NOVI PORAZ: Croatia Griesheim poražena u Rossdorfu

U 4. kolu KLA lige Darmstadt Croatija Griesheim izgubila je u Rossdorfu od SKG Rossdorf 2-0. Njemačka momčad došla je u vodstvo u 21. minuti preko Janika Enzmanna da bi konačnan rezultat 2-0 postavio Tim Wieland u 66. minuti.

Croatija Griesheim doživjela je novi posrtaj ovaj puta u Rossdorfu od istoimene njemačke momčadi. Vidjelo se od prve minute da po vrućem i sparnom vremenu hrvatski nogometaši dišu na škrge i da će teško parirati rastrčanim domaćinima.

Već u 8. minuti napadač Rossdorfa Wieland probio je desni bok ušao u kazneni prostor ali je golman Croatije Danijel Solić sjajnom reakcijom spriječio rano vodstvo domaćih.

Rossdorf je došao u vodstvo u 21. minuti preko Janika Enzmanna koji je jednu ubačenu loptu iz kornera dočekao na drugoj stativi i nesmetano pogodio mrežu za 1-0.

Prvu ozbiljnu priliku Croatije Griesheim vidjeli smo u 30. minuti kada je Goran Mulac primio na boku jednu ubačenu loptu, ušao u kazneni prostor i tukao na vrata ali je njemački vratar zaustavio njegov udarac.

Do kraja prvog dijela vidjeli smo još udarce Elemina Bihorčića i Saše Mlakića na vrata Rossdorfa ali je vratar zaustavio njegove udarace.

Na poluvremenu je trener hrvatske momčadi Mijo Juričić tražio od svojih nogometaša da kompaktnije stoje na terenu, bolje zatvaraju pukotine i poboljšaju tranziciju igre kako bi eventualno uspjeli preokrenuti rezultat.

Domaći Rossdorf je i u drugi dio ušao angažiranije od hrvatske momčadi koja količinom trke nije mogla parirati Rossdorfu te su domaćini uglavnom rutinski kontrolirali igru i tražili pukotine u obrani Croatije Greisheim.

U 66. minuti Rossdorf je povečao vodstvo na 2-0 nakon što je Dominik Bender prošao po desnoj strani i ubacio loptu na drugu stativu gdje je pronašao Tima Wielanda koji trese mrežu.

Do kraja susreta njemačka momčad kao da je bila zadovoljna rezultatom a hrvatska je već bila izmorena tako da nismo zabilježili ozbiljnije ugroze gola.

SV CROATIA GRIESHEIM: Solić, Vujica, Altuna. Stanušić, Markota, Bihorčić, Tokić, Mlakić, Mulac, Marčić, Džebić (Neubert, Andrijević)