Croatia Frankfurt ispred novog klupskog objekta u izgradnji u Heddernheimu / Foto: Fenix (M. Kelava)

PORAZ UZ DVA CRVENA KARTONA: Croatia Frankfurt poražena na domaćem terenu od Makkabia s 2:0

Loše otvaranje utakmice sa primljenim pogotkom u 12. minuti odredilo je tijek utakmice Croatije protiv Makkabia.

FC Croatia Frankfurt – TUS Makkabi 0:2 (0:2)

Osim toga, u najgorem trenutku, u posljednjoj minuti prvog poluvremena, obrana Croatije je ponovno kapitulirala te su gosti otišli na odmor s prednosti od dva gola razlike.

U drugom poluvremenu igrači Croatije nisu uspjeli slomiti čvrstu obranu Makkabija čiji igrači rutinirano do kraja utakmice uspijevaju zadržati stečenu prednost i iz Heddernjeima odnose sva tri boda.

Klupa Croatije
Klupa Croatije Frankfurt / Foto: Fenix (M. Kelava)

Otežavajuća okolnost za hrvatsku momčad bili su i crveni kartoni, najprije Miličeviću u 73. te Drlji u 86. minuti, koji su dodatno otežali nastojanaj za smanjenje i eventualni preokret rezultata.

Sastav Croatije: Nauber, Carević, Petar Marić, Drlje (od 46. Štrljić), Marko Marić (od 46. Bešlić), Soldo, Sučić, Propadalo, Gavran (od 39. Miličević), Kuki i Molnar

Visoka pobjeda druge momčadi Croatije

FC Croatia II – Riedberg SV II 8:2 (3:1)

Sastav Croatije II: Vidakušić, Jeličić, Periša, Klišanin, Marin Laden (od 74. Mirko Puljić), Bonanno, Amanadidis, Leonard Braćić, Marcel Ladan, Keleva (od 20. Josip Puljić), Romić (od 37. Marko Vidakušić)

Nakon dobrog početka i vodstva od 1:0 pogotkom Kelava na dodavanje Romića, gosti su u 26. minuti uspjeli izjednačiti na 1:1. No do kraja poluvremena bolja momčad Croatije dolazi do nova dva pogotka, najprije u 32. minuti na 2:1 povećava Bonanno na dodavanje Amanadidisa te u 37. minuti Marin Ladan s bijele točke povećava rezultat na 3:1.

Nastavak utakmice donio je sličnu sliku iz prvog poluvremena. Croatija je ponovno prva stigla do pogotka. U 52. min Marcel Ladan je na dodavanje Bonanna povećao vodstvo na 4:1. No četiri minute kasnije gosti smanjuju rezultat na 4:2. I to je bilo sve od gostiju koji do kraja utakmice u manje od pola sata primaju čak 4 pogotka. Strijelci su bili: u 63. min Romić na dodavanje Braćića, potom u 78 min. Romić nakon solo prodora povećava na 6:2. Isti igrač u 88 postiže pogodak na dodavanje Kelave te u sudačkoj nadoknadi vremena Marin Ladan iz solo prodora postavlja konačan rezultat od 8:2

Iduću utakmicu Croatia igra u nedjelju, 11. rujna kada ide u goste susjedskoj momčadi Concordije Eschersheim. Utakmica počinje u 15:30 sati.