Ni promjena trenera nije zasad donijel povećanje bodovnog salda / Fenix: Foto D.P.

Novi nes(p)retan poraz Posavine Frankfurt, jaki Kalbach do bodova nakon prekida i grešaka obrane

Svake nedjelje se sve isto ponavlja kod Posavine Frankfurt, samo što nije bila nedjelja već utorak i, zbog praznika, redovno prvenstveno kolo. Jedino je to bilo drugačije. Ali, kako su završile zadnje utakmice, tako je bilo i s ovom današnjom.

FC Posavina Frankfurt – FC Kalbach II  2:3 (1:1)

Utakmica je igrana po teškom terenu. Posavina je odlično krenula, stvarala je prilike ali ju je onda u 36. minuti nakratko prekinuo gol Kalbacha. Nakon kornera jedan gostujući igrač naviše skače i glavom zabija za vodstvo od 0:1. No, nakon tog pogodka Posavina nije pala. Nastavila je s napadima i u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Patrik Udovičić iz šesnaesterca je zabio za izjednačenje 1:1.

Nakon poluvremena sve je izgledalo dobro za Posavinu do 59. minute. Tada je uslijedio težak nesporazum vratara i zadnjeg igrača obrane Posavine. Tu greški koristi protivnički napadač i lako zabija za 1:2. U 73. minuti Kalbach povećava vodstvo ponovno nakon prekida, kada gostujući napadač opet sam skače i glavom trese mrežu Posavine za 1:3.

Hrvatska momčad je pokušavala stići vodstvo odlične momčadi gostiju. U 76. minuti Franjo Oršolić postiže pogodak za smanjenje vodstva gostiju na 2:3. Do kraja Posavina ulaže zadnje napore pa i igra na sve ili ništa. Redali su se napadi i prilike, Danijel Koturić je jednom pogodio i vratnicu ali na žalost po igrače i navijače hrvatske momčadi rezulat se nije promijnio.

Bio je to četvrti poraza Posavine u posljednje 4 utakmice. Posavina je trenutačno pretposljenja momčad na tablici od 17 klubova sa svega 10 bodova nakon 14 kola.

Sastav FC Posavina Frankfurt: Dario Iljazovic – Marin Bago (C), Danijel Koturić, Saša Čančarevic, Ante Peko – Stjepan Piljić, Mato Dukić, (od 76. Mario Pejić), Dragan Budimir, (od 76. Fazli Besim), Anto Pejić – Mario Krajina, (od 61. Franjo Oršolić). Pričuvni vratar Danijel Pavić. Strijelci za Posavinu: Patrik Udovičić i Franjo Oršolić.

Druga momčad Posavine danas je upisala i treću pobjeda zaredom. Kod kuće su, u predigri utakmice prvih momčadi, svladali SC Riedberg II sa 2:0.

U 15. kolo Kreisoberlige, obje momčadi Posavina igraju u nedjelju, 05.studenog u gostima protiv momčadi 1. Rödelheimer. Prva utakmica se igra u 12,30 a druga u 14:30 sati.