NJEMAČKI MEDIJI: Njemačka kancelarka Angela Merkel se u petak cijepi AstraZenecom

Njemačka kancelarka Angela Merkel u petak će se cijepiti protiv koronavirusa cjepivom AstraZenece, javlja dnevnik Die Welt u četvrtak.

 

Njemačka kancelarka Angela Merkel, koja će u srpnju napuniti 67 godina, cijepit će se cjepivom AstraZeneca kojim se u Njemačkoj, zbog problema s ugrušcima kod mlađih osoba, cijepe samo osobe starije od 60 godina.

Jedan od glasnogovornik njemačke vlade odbio je potvrditi ovu informaciju pozivajući se na izjavu glavnog glasnogovornika vlade Steffena Seiberta od ponedjeljka, kada je najavljeno da će se kancelarka cijepiti u dogledno vrijeme i da će javnost o tome biti obaviještena.

Do sada se cjepivom AstraZenece već cijepio i njemački predsjednik Frank-Walter Steinmeier, koji je tom prilikom rekao kako “ima povjerenja u cjepiva koja su dobila dozvolu u Njemačkoj”.

Na preporuku Središnjeg povjerenstva za cjepiva u Njemačkoj se od početka travnja cjepivom AstraZeneca cijepe samo stariji od 60 godina.

Ministri zdravstva saveznih pokrajina odlučili su prije nekoliko dana da osobe koje su kao prvo cjepivo primile cjepivo AstraZeneca prime kao drugo cjepivo cjepiva Pfizer-Biontecha ili Moderne.

Fenix-magazin/MD/Hina

Povezano

NOVA PROMJENA U NJEMAČKOJ: Od 7. srpnja nova svjetla za automobile bit će obavezna
SVAKI GLAS JE VAŽAN: Registracija birača za Opće izbore u BiH 2026.
OPASNOST OD OZLJEDA I GUŠENJA: Ferrero hitno povlači Nutella proizvod
OD KRAJA SRPNJA: Velika promjena u DHL-u utječe na milijune u Njemačkoj
Krunoslav Katičić / Foto: Hina
AI RAT NA POLITIČKOJ SCENI: Katičić žestoko uzvratio Sandri Benčić: „Bili ste pioniri AI kampanja, a sad vas je odjednom sram!“
AUTO POSTAJE UŽARENA PEĆNICA: Na 37°C vozači postaju nervozni, rizik od prometnih nesreća skače za čak 33%, evo kako se pravilno rashladiti