NJEMAČKI KUP: Eintracht u Frankfurtu savladao Leipzig s 3:1, bivši Dinamovac Dani Olmo jedini strijelac za goste

Na prepunoj Commerzbank Areni u Frankfurtu, Eintrach je u utakmici njemačkog kupa savladao favorizirani RB Leipzig rezultatom 2:1 i plasirao se u četvrtfinale.

U odličnoj utakmici domaćini su poveli u 17. minuti (11.m) zgoditkom portugalskog napadača Andrea Silve. Eintracht je iznenadio goste te u prvom poluvremenu imao još nekoliko izglednih prilika za zgoditak.

U drugom poluvremenu gledatelji su vidjeli otvorenu utakmicu s obje strane. Do povećanje vodstva domaćina došlo je u 51. minuti kada na dodavanje Sebastiana Rode zgoditak postiže srpski napadač Filip Kostić. Eintracht je mogao u 58. minuti doći i do 3:0 ali Gaćinović pogađa samo vanjski dio mreže.

Gosti su smanjili u 68. minuti a strijelac je bio bivši napadač zagrebačkog Dinama Dani Olmo koji je u drugom poluvremenu ušao u igru umjesto Haidara. Do kraja utakmice gosti su pokušavali stići do izjednačenja ali neuspješno.

Eintracht je u sudačkoj nadoknadi vremena preko Kostića došao do još jednog zgoditka i zaslužene 3:1 pobjede nad Leipzigom.

U drugoj utakmici kupa, Fortuna Düsseldorf je u gostima savladala Kaiserslautern rezultatom 2:5.