DFB Pokal (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SIM)

DFB POKAL: Werder izbacio Borussiju Dortmund, Schalke je nakon velikog preokreta izbacio Herthu BSC

Nogometaši Werdera iz Bremena priredili su iznenađenje u osmini finala Njemačkog kupa svladavši na svom terenu Borussiju iz Dortmunda sa 3-2 (2-0).

Werder je u prvih 45 minuta stigao do dva gola prednosti preko Selkea (16) i Bittencourta (30), Borussiju je u nastavku prvi put u igru vratio Haaland (67), no ubrzo potom Raschica (70) je vratio domaće u komotnu situaciju, da bi na konačnih 3-2 smanjio Reyna (78).

Velikim preokretom do četvrtfinala je stigao Schalke 04 koji je na svom terenu nadigrao Herthu sa 3-2 (0-2, 2-2) nakon produžetka iako su gosti iz Berlina na poluvremenu vodili sa 2-0. Koepke (12) i Piatek (39) doveli su Herthu u vodstvo, Caligiuri (76) i Harit (82) odveli su dvoboju u dodatnih 30 minuta u kojima je Raman (115) postigao pobjednički pogodak za Schalke.

Ranije u utorak je donedavni igrač zagrebačkog Dinama, španjolski reprezentativni veznjak Dani Olmo u svom drugom nastupu za RB Leipzig postigao prvi pogodak za novu momčad, ali to nije bilo dovoljno kako bi se izbjegao 1-3 (0-1) poraz na gostovanju kod Eintrachta u Frankfurtu. Eintracht je u prvom poluvremenu poveo golom Andrea Silve (17-11m), na 2-0 je početkom nastavka povisio Kostić (51), da bi Olmo odličnim udarcem s ruba kaznenog prostora u 68. minuti smanjio na 2-1 i vratio nadu Leipzigu. Iako su gosti do kraja utakmice preselili igru na domaću polovicu nisu uspjeli stići do poravnanja već je Kostić (90+5) u samoj završnici iz protunapada pogodio za konačnih 3-1. Olmo je za RB Leipzig odigrao drugo poluvrijeme.

U četvrtfinale se plasirala i Fortuna iz Düsseldorfa koja je kao gost svladala Kaiserslautern sa 5-2 (1-2), dok su u srijedu na programu dvoboji Bayer – Stuttgart, Verl – Union Berlin, Bayern – Hoffenheim i Saarbrücken – Karlsruhe.