DFB Pokal (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SIM)

NJEMAČKI KUP (DFB POKAL): Hoffenheim ispao na penale od Greuther Fürtha, Padeborn izbacio Union Berlin, Darmstadt bolji od Dresdena

Bundesligaši Borussia Dortmund, RB Leipzig, Schalke, Köln i Borussia Mönchengladbach izborili su plasman u osminu finala Kupa, dok su Hoffenheim, Augsburg i Union Berlin ispali.

Borussia Dortmund je na gostovanju pobijedila Eintracht Braunschweig sa 2-0 golovima Hummelsa (12) i Sancha (90+2).

Njezin imenjak iz Mönchengladbacha nije imao problema protiv četvrtoligaša Elversberga pobijedivši kao gost sa 5-0, a strijelci su bili Wolf (5), Benes (21), Stindl (35), Hermann (69) i Villalba (83-11m).

Za najveće iznenađenje pobrinuo se Greuther Fürth koji je na gostovanju pobijedio Hoffenheim sa 7-6 nakon izvođenja jedanaesteraca.

Susret je završio 2-2, a Fürth je u sudačkoj nadoknadi imao kazneni udarac za pobjedu, ali je Seguin bio neprecizan.

Hoffenheim je poveo u 13. minuti golom Andreja Kramarića, no u 21. minuti je izjednačio Ernst. Meyerhofer je u 47. minuti doveo goste u prednost, no samo tri minute kasnije Akpoguma je sve vratio na početak.

Kramarić je bio siguran i prilikom izvođenja jedanaesteraca, a pobjednik je razriješen tek u devetoj seriji. Kod domaćina promašili su Vogt, Bogarde i Nuhu, a za goste Bauer i Ernst.

Iznenađenje je priredio i Paderborn koji je sa 3-2 porazio Union Berlin. Michel (3, 36) i Srebny (31) su zabili za goste, a Promel (6) i Hunemeier (57-ag) za berlinski sastav.

RB Leipzig je rutinski stigao do gostujuće pobjede protiv Augsburga sa 3-0. Strijelci za goste bili su Orban (11), Poulsen (75) i Angelino (83).

Köln je preskočio Osnabruck pogotkom Modestea u sudačkoj nadoknadi prvog dijela. Schalke je napokon našao neku žrtvu porazivši Ulm sa 3-1.

Momčad iz Gelsenkirchena u prvenstvu nije nikoga dobila već 29 utakmica, no u Kupu im ide bolje. Pobjedu Schalkeu donijeli su Serdar (27) i Raman (51, 62), dok je pogodak za Ulm zabio Reichert u 82. minuti.

Još šest susreta na rasporedu je u srijedu, a posljednje dvije utakmice 2. kola igraju se 12. i 13. siječnja.

REZULTATI:
Ulm - Schalke                           1-3 (Reichert 82 / Serdar 27, Raman 51, 62)
Hoffenheim - Greuther Fürth             6-7 11m, 2-2 (KRAMARIĆ 13, Akpoguma 50 / Ernst 21, Meyerhofer 47)
Köln - Osnabrück                        1-0 (Modeste 45+1)
Augsburg - RB Leipzig                   0-3 (Orban 11, Poulsen 75, Angelino 83)
Eintracht Braunschweig - Borussia Dor.  0-2 (Hummels 12, Sancho 90+2)
Union Berlin - Paderborn                2-3 (Promel 6, Hunemeier 57-ag / Michel 3, 36, Srebny 31)
Elversberg - Borussia M'gladbach        0-5 (Wolf 5, Benes 21, Stindl 35, Hermann 69, Villalba 83-11m)
Dynamo Dresden - Darmstadt 98           0-3 (Schnellhardt 24, Paik 59, Dursun 72)