Arhivska snimka stadiona Dynama u Dresdenu / Foto: Preslik DD

Dynamo Dresden prodao 72.000 ulaznica za utakmicu na praznom stadionu

Njemački nogometni trećeligaš Dynamo Dresden prodao je čak 72.112 ulaznica za utakmicu 2. kola nacionalnog Kupa protiv Darmstadta koja je u utorak igrana pred praznim tribinama Venue Rudolf-Harbig stadiona.

 

Bivši prvak Istočne Njemačke ponudio je navijačima “ulaznice duhova”, nazvane po “utakmicama duhova”, za pet eura kako bi pomogli klubu usred pandemije koronavirusa.

Vodstvo kluba se nadalo kako će se prodati oko 30.000 ulaznica, no prodano ih je više od 70.0000 zaradivši 360.560 eura.

Dynamo je karte prodao u više od 30 zemalja svijeta, čak i u Australiji.

“Bila je ovo nevjerojatna akcija. Možete samo skinuti kapu. Nikad nisam vidio nešto slično”, kazao je napadač Patrick Weihrauch na klupskoj televiziji.

“Puno novca u vremenima bez prihoda od publike. Hvala van na nevjerojatnoj podršci, dragi navijači Dinama,” napisao je klub na twitteru.

Dodajmo kako je Dynamo izgubio utakmicu sa 0-3.

Fenix-magazin/SIM/Hina

Povezano

RONALDO DVOSTRUKI STRIJELAC: Portugal razbio Uzbekistan
TROJICA VELIČANSTVENIH: Messi, Mbappe i Haaland nezaustavljivi na startu SP-a
SP: Nezaustavljivi Haaland s 2 zgoditka odveo Norvešku do 3:2 protiv Senegala
SP: Francuska s 2 pogotka Mbappea i grmljavinski prekid s 3:0 pobijedila Irak
dalić zlatko
VATRENI PRED KLJUČNIM ISPITOM, DALIĆ POSLAO PORUKU: Kada igramo za Hrvatsku, nema granica
ZNATE LI ZA PRAVILO 0,2 BARA? ADAC izdao hitno upozorenje za vozače zbog ljetnih vrućina