Nogometna lopta (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

NJEMAČKA BUNDESLIGA: Köln u ruhrskom derbiju savladao Schalke s 3:1

U posljednjoj utakmici prvog kola nove sezone njemačke Bundeslige Köln je kao domaćin svladao Schalke sa 3-1. Gosti su sat vremena igrali s desetoricom igrača, jer je u 35. minuti izravni crveni karton zaslužio Dominick Drexler.

Köln je brojčanu prednost iskoristio u prvih 20 minuta drugog dijela, kad su Luca Kilian (49) i Florian Kainz (65) domaćinima donijeli dva pogotka prednosti. Marius Bulter je u 76. minuti postigao prvi gol za Schalke u povratničkoj sezoni u Bundesligi, ali je samo četiri minute poslije Dejan Ljubičić pogodio za 3-1.

Stuttgart je u prvoj utakmici nedjeljnog programa ugostio RB Leipzig, a konačan rezultat dvoboja bio je 1-1. Gosti su poveli već u 8. minuti, kad je na dodavanje bivšeg “dinamovca” Danija Olma mrežu pogodio Christopher Nkunku. Stuttgart je do izjednačenja stigao u 31. minuti, a strijelac je bio Naouirou Ahamada.

Do kraja dvoboja dinamičnog dvoboja Leipzig je imao više prilika za postizanje drugog pogotka, ali je domaći vratar Mueller uspio spasiti Stuttgart s nekoliko sjajnih intervencija.

Hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol je za goste igrao od 85. minute, a u 89. minuti je njegov opasan udarac malo izvan kaznenog prostora završio u domaćem bloku.

Lijevi bočni Stuttgarta i hrvatske reprezentacije Borna Sosa nije konkurirao za domaći sastav zbog ozljede aduktora.

Njemačka - 1. kolo
Stuttgart - RB Leipzig      1-1 (Ahamada 31 / Nkunku 8)
Köln - Schalke             3-1 (Kilian 49, Kainz 65, Ljubičić 80 / Bulter 76)

Odigrano u petak i subotu:
Augsburg - Freiburg         0-4 (Gregoritsch 46, Grifo 48, Ginter 61, Doan 79)
Borussia M. - Hoffenheim    3-1 (Bensebaini 42, Thuram 71, Elvedi 78 / Skov 25)
Bochum - Mainz              1-2 (Stoger 39 / Onisiwo 26, 77)
Union Berlin - Hertha       3-1 (Siebatcheu 32, Becker 50, Knoche 54 / Lukebakio 85)
Wolfsburg - Werder          2-2 (Nmecha 11, Guilavogui 84 / Fullkrug 21, Bittencourt 23)
Borussia D. - Bayer L.      1-0 (Reus 10)
Eintracht - Bayern          1-6 (Kolo Muani 64 / Kimmich 5, Pavard 11, Sane 29, Musiala 35, 83, Gnabry 43)