nogomet lopta liga prvaka HNL
Nogometna lopta (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

NJEMAČKA: Stuttgart – RB Leipzig 1-1

U pretposljednjoj utakmici 1. kola njemačke Bundeslige Stuttgart je ugostio RB Leipzig, a konačan rezultat dvoboja je 1-1.

Gosti su poveli već u 8. minuti, kad je na dodavanje bivšeg “dinamovca” Danija Olma mrežu pogodio Christopher Nkunku. Stuttgart je do izjednačenja stigao u 31. minuti, a strijelac je bio Naouirou Ahamada.

Do kraja dvoboja dinamičnog dvoboja Leipzig je imao više prilika za postizanje drugog pogotka, ali je domaći vratar Müller uspio spasiti Stuttgart s nekoliko sjajnih intervencija.

Joško Gvardiol je za goste igrao od 85. minute, a u 89. minuti je njegov opasan udarac malo izvan kaznenog prostora završio u domaćem bloku.