Navijači Eintrachta (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (PKP)

NJEMAČKA BUNDESLIGA: Stuttgart u gostima pobijedio Eintracht, Bayer u Bremenu deklasirao Werder, Borussia (D) preokretom do pobjede protiv imenjaka iz Mönchengladbacha, Wolfsburg slavio protiv Leipziga

Nogometaši Stuttgarta nastavili su nizati sjajne rezultate ove sezone, oni su u susretu 12. kola njemačkog prvenstva stigli do devete pobjede svladavši kao gosti Eintracht u Frankfurtu sa 2-1 (2-1).

Oba gola za Stuttgart postigao je Undav (1, 45+1), dok je Anton (26-ag) bio strijelac autogola kojim je Eintracht nakratko poravnao na 1-1.

Kristijan Jakić i Hrvoje Smolčić ostali su na klupi Eintrachta koji je ostao sedmi sa 18 bodova.

Stuttgart je, pak, treći sa 27 bodova, sedam manje od vodećeg Bayera iz Leverkusena, pet manje od drugog Bayerna, ali i tri više od četvrte Borussije Dortmund.

Ranije u subotu su se nogometaši Bayera iz Leverkusena vratili na vrh ljestvice uvjerljivom 3-0 (2-0) gostujućom pobjedom protiv Werdera u Bremenu. Strijelci za Bayer bili su Deman (9-ag), Frimpong (42) i Grimaldo (76). Josip Stanišić ostao je na klupi Bayera koji sada ima 34 boda, dva više od drugog Bayerna koji je u petak kao gost svladao Koeln sa 1-0.

Ranije smo objavili:

Nogometaši Bayera iz Leverkusena vratili su se na vrh ljestvice njemačkog prvenstva uvjerljivom 3-0 (2-0) gostujućom pobjedom protiv Werdera u Bremenu.

Strijelci za Bayer bili su Deman (9-ag), Frimpong (42) i Grimaldo (76).

Josip Stanišić ostao je na klupi Bayera koji sada ima 34 boda, dva više od drugog Bayerna koji je u petak kao gost svladao Köln sa 1-0. Werder je 12. sa 11 bodova.

U “ludoj utakmici u Dortmundu, Borussija Dortmund je uspjela doći do zaslužene 4-2 pobjede protiv Gladbacha. Posebno je bilo teško prvo poluvrijeme kada su gosti poveli sa 2:0. A onda je od 30. minute uslijedio preokret i domaćinis u do poluvremena preokrenuli rezultat pogocima Sabitzera (30.), Fuellkruga (32.) i Bynoe- Gittensa).

Nakon odmora domaći su nastavili s dobrom igrom, dok se momčad iz Gladbacha morala nositi sa šokom. Reus je izveo slobodan udarac s oko 17 metara, ali je pogodio samo gredu (56.).  Crno-žuti su se nakon toga više koncentrirali na stabilnu obranu s kojom su gosti sve više mučili u završnici. Donyell Malen je nekoliko sekundi prije kraja iz kontre stavio konačnu točku na “i”.

U Utakmici u Wolfsburgu Lovro Majer igrao je do 78. minute u domaćoj 2-1 (1-0) pobjedi protiv RB Leipziga. Pogotke za momčad koju vodi Niko Kovač postigli su Wind (9) i Rogerio (66), a za RB Leipzig je strijelac bio Poulsen (52).

Wolfsburg je sada osmi sa 16 bodova, dok je RB Leipzig peti sa 23.

Josip Juranović ušao je u igru u 76. minuti za Union Berlin koji je na svom terenu odigrao 1-1 (0-1) s Augsburgom kod kojega je Dion Drena Beljo ostao na klupi. Demirović (39-11m) je doveo goste u vodstvo, a poravnao je Volland (88). Union je 17. sa sedam bodova, dok je Augsburg 10. sa 14.

Matej Maglica odigrao je čitav susret, dok je Bartol Franjić ušao u igru u 58. minuti za Darmstadt koji je na gostovanju kod Freiburga odigrao 1-1.

REZULTATI 12. KOLA,

Petak:
Koeln - Bayern 0-1 (Kane 20)
Subota:
Borussia D. - Borussia M. 4-2 (Sabitzer 30, Fullkrug 33, Bynoe-Gittens 45, Malen 90+7 / Reitz 13, Kone 28)
Union Berlin - Augsburg 1-1 (Volland 88 / Demirović 39-11m)
Freiburg - Darmstadt 1-1 (Hoeler 35 / Honsak 18)
Wolfsburg - RB Leipzig 2-1 (Wind 9, Rogerio 66 / Poulsen 52)
Werder - Bayer 0-3 (Deman 9-ag, Frimpong 42, Grimaldo 76)
Eintracht F. - Stuttgart 1-2 (Anton 26-ag / Undav 1, 45+1)