NJEMAČKA BUNDESLIGA: Augsburg šokirao Bayern pobjedom od 2:1

Nogometaši Augsburga su pred svojim navijačima svladali vodeći Bayern sa 2-1 (2-1) u prvoj utakmici 12. kola njemačke Bundeslige.

Augsburg je poveo u 23. minuti pogotkom Danca Madsa Pedersena, a prednost domaće momčadi povećao je Andre Hahn u 36. minuti.

Samo dvije minute poslije Robert Lewandowski je smanjio na 2-1. Unatoč velikoj nadmoći, Bayern nije uspio doći do izjednačujućeg pogotka i tako je doživio drugi ovosezonski poraz.

Bayern će ostati na vodećem mjestu sa 28 bodova, ali Borussia Dortmund će imati priliku doći na samo bod zaostatka, ako u subotu pred svojim navijačima svlada Stuttgart.

Augsburg se neočekivanom pobjedom privremeno izvukao iz opasne zone i sa 12 bodova se nalazi na 15. mjestu.