Nesretan poraz Slavena na gostovanju kod Stammheima

SC Stammheim – SV HNK Slaven / Stuttgart-Möringen 2:1 (0:0)

Na gostovanju kod Stammheima, nogometaši Slavena su nesretno izgubili sa minimalnih 2:1. U prvom poluvremenu Slaven je propustio najmenje jednu stopostotnu priliku. Igrači trenera Mancea su dobro otvorili susret, a vratar domaćina je morao u nekoliko navrata spašavati mrežu Stammheima.

Početkom drugog poluvremena, točnije u 47. minuti domaćini su poveli sa 1:0 nakon slabe reakcije hrvatske obrane. Odmah potom Slaven je imao fenomenalnu priliku za izjednačenje. Da stvar bude gora, umjesto izjednačenja domaćini su u 49. minuti povećali vodstvo na 2:0.

No to sve nije obeshrabrilo Slavenove igrače, koji su uz veliku podršku navijača težili izjednačenju. Tračak nade dogodio se poslije pogotka Kaleba u 60. minuti. Slaven je nastavio s napadima, stvorio najmanje dvije prilike za izjednačenje ali nažalost gola nije bilo.Uz sve to u 87. minuti Slaven je zbog drugog žutog kartona ostao s igračem manje.  Stammheim je tako izvukao živu glavu i spasio pobjedu do koje je, kad se sve sagleda, došao više srećom i nespretnošću hrvatskih napadača nego prikazanom igrom.

Iduću nedjelju Slaven igra doma kada mu u goste dolazi Obertürkheim.