Detalj s utakmice Croatije II (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SIM)

NEOČEKIVANI PORAZ LIDERA LIGE: Croatia Frankfurt doživjela težak poraz na gostovanju kod Griesheima

Lider Kreisoberlige Frankfurt, Croatia Frankfurt neočekivano je doživjela težak poraz od 12-plasirane momčadi na ljestici. Nakon poraza u prethodnom kolu od momčadi Roedelheimer FC 02, ovo je drugi uzastopni poraz hrvatske momčadi.

SpVgg 02 Griesheim – FC Croatia 5:0 (1:0)

Domaća momčad Griesheima je bolje otvorila utakmicu te u 23. minuti pogotkom Ante Peke s bijele točke povela s 1:0. Unatoč nekoliko stvorenih (polu)prilika Croatia do poluvremena nije uspjela izjednačiti.

U drugom dijelu, kola Croatije su nakon autogola koji je pripisan Duvnjaku, krenula nizbrdo. Nisu pomogle i zamjene koje su ulazile s klupa Croatije. Hrvat u redovima Griesheima Ante Peko, koji je ranije igrao za Posavinu Frankfurt, u 66. minuti postiže svoj drugi pogodak za vodstvo domaćina od 3:0. A onda se u tri-četiri minute obrani Croatije dogodila „crna rupa“. Napadači Griesheima su u 71. i 74. postigli još dva pogotka za vodstvo od 5:0, što je u konačnici bio i konačan rezultat zaslužen pobjede 12-plasirane momčadi Griesheima nad prvoplasiranom momčadi Kreisoberlige.

Sastav Croatije: Musič, Emmel (od 68. Drlje), Nauber, Bešlić, Mandurić, (od 59. Romić) Bonanno, Ivošević, Vuk (od 46. Radović), Duvnjak, Gavran, Ćorić

Unatoč dvjema uzastopnim porazima, momčad Croatije je i dalje sa 36 bodova iz 16 utakmica vodeća momčad lige. Ali sad su se hrvatskoj momčadi s istim brojem bodova približile dvije momčadi, Viktoria Preussen i Türgücü koji imaju nešto slabiju gol razliku od Croatije.

Remi druge momčadi Croatije

SV Blau Gelb II – FC Croatia II 1:1 (1:1)

Sastav Croatije II: Novokmet, Puljić (s), Puljić (m), Mirko Puljić, Zovko, Braćić, Bošnjak,  Tkalčević, Vuković, Ladan, Jeličić. Još su igrali: Gusić, Dragičivić, Boletin. Strijelac za Croatiju II Tomislav Zovko.

Iduću utakmicu prva momčad Croatije igra u nedjelju, 19. studenog u 15 sati na svom igralištu u Heddernheimu protiv momčadi Makkabija. Druga momčad Croatije igra protiv momčadi BSC Schwarz Weiß u 17 sati.