Arhivska snimka momčadi Croatije Frankfurt u / Foto: Fenix

Neočekivani poraz Croatije Frankfurt, odlučujući zgoditci postiguti u sudačkoj nadoknadi

TSG Nieder Erlenbach – FC Croatia 3:1 (2:1)

Croatia Frankfurt u nedjelju popodne je neočekivano ostala bez bodova u Nieder Erlenbachu. Hrvatska momčad je s 3:1 poražena od dotad zadnje momčadi na tablici koja prije utakmice s Croatijom nije imala ni jednog boda na svom kontu.

Nije rijetkost da se bodovi gube u ovakvim utakmicama kada se u glavama igrača unaprijed upišu bodovi. Teško je sa sigurnošću reći je li se to ovaj put dogodilo i sa momčadi Croatije. No, od saog početka utakmica nije krenula onako kako je favorizirana momčad Croatije očekivala.

Domaćini su već zarano, u 9. minuti došli u vodstvo od 1:0 nakon nespretnosti u obrani Croatije. Iako je to malo poremetilo koncentraciju igrača hrvatske momčadi, Croatije je s presingom u kojem je stvarala prilike. Jednu od tih prilika pred kraj prvog poluvremena, točnije u 44. minuti, iskorištava kapetan Petar Bešlić za izjednačujući rezultat od 1:1. Dodavač je bio Sebastijan Barnjak.

Dok su Hrvati još slavili izjednačenje i očekivali sučev zvižduk za poluvrijeme, domaćini u idućem napadu koriste opuštenost obrane Croatije i uspijevaju postići gol za novo vodstvo od 2:1. Dogodilo se to, što bi se u nogometnom žargonu reklo, u najgorem trenutku za svaku momčad.

U drugom poluvremenu Croatia je ušla angažiranije, bilo je i prilika ali vrata domaćina su ostala začarane. Napadači Croatije nisu iskoristili terensku nadmoć, a momčad Nieder Erlenbacha u sudačoj nadoknadi, kao i u prvom poluvremenu, postiže još jedan zgoditak za konačan rezultat od 3:1.

Sastav Croatije: Jurić, Bešlić, Juko, Barnjak, Kukić ( od 30. min Eski), Adrian Bračić, Leonardo Bračić, Todoric, Drlje (od 71. Mokrzycki), Duvnjak (od 46. Livajić) i Dogan.

U idućem kolu prva momčad Croatije je slobodna. Druga momčad Croatije igra u nedjelju, 22. rujna u 13 sati na svom igralištu u Heddernheimu gdje dočekuje momčad Germania II Ginnheim.