Nenad Bjelica (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

BJELICI KAZNA OD 3 UTAKMICE I 25.000 EURA: Ispričavam se svojim igračima, ali ne i Saneu koji me je gurnuo i provocirao

Posljednjih petnaestak minuta utakmice između Bayerna i Union Berlina hrvatski trener Nenad Bjelica odgledao je s tribina.

Sudac utakmice je Bjelica u 74. minuti pokazao crveni karton nakon što je dva puta „zahvatio  po licu“ igrača Bayerna Leroya Sanea koji je htio uzeti loptu kako bi što prije izveo aut.

Bjelica  je u intervjuu za Sky Sport nakon završetka utakmice kazao kako je bio isprovociranim od strane Sanea pa je zbog toga došlo do fizičkog kontakta.

-Uzeo sam loptu u svojoj trenerskoj zoni kako bih je dao Saneu. No, on je došao do mene i gurnuo me. Onda sam ja reagirao, kazao je Bjelica dodajući da to što je napravio “ne može se tolerirati”.

Bjelica je potom nastavio: Moram se ispričati svom timu, ali ne i Saneu. On je ušao u moju trenersku zonu kako bi me provocirao, kazao je Bjelica.

Razlog Bjeličine ljutnje vjerojatno je bio nedosuđeni jedanaesterac u 72. minuti za Union Berlin. Napadač gostiju Kevin Behrens pao je nakon kontakta s Konradom Laimerom, a po procjeni suca to nije bio prekršaj za jedanaesterac.

-Vidio sam već takve penale, koji se mogu suditi. Ali razumijem suca, pred 75.000 gledatelja i 1:0 za Bayerna, nije lako suditi takav jedanaesterac, rekao je Bjelica.

Dan nakon utakmice, odlukom Njemačkog nogometnog saveza trener nogometaša Union Berlina i bivši trener Dinama Nenad Bjelica suspendiran je na tri utakmice, a određena mu je i kazna od 25.000 eura zbog udaranja napadača Bayerna Leroya Sanea.