Mitteldeutscher predvođen Kovačevićem umalo do senzacije protiv Bayerna

Alba je stigla do 13. uzastopne pobjede u svim natjecanjima

kovacevic3

Berlinska Alba ne zna za poraz od 8. prosinca prošle godine i derbija s momčadi iz Bamberga. Otad je odigrala 13 utakmica i ubilježila isto toliko pobjeda. A do posljednje, i to vrlo uvjerljive stigla je večeras u susretu 18. kola Bundeslige protiv Walter Tigersa iz Tübingena (106:87). Gosti su čak vodili nakon prve četvrtine (31:27), no nakon toga berlinska momčad ‘izbrisala’ ih je sa parketa.

Leon Radošević odigrao je još jednu vrlo dobru utakmicu postigavši za 19 minuta 13 koševa uz 3 skoka, 4 dodavanja, 2 blokade i jednu oduzetu loptu.

A blizu najvećeg iznenađenja večeri bio je Mitteldeutscher koji je kao domaćin u leipzigškoj areni, a ne u svojem Weißenfelsu, dočekao vodeći Bayern. Predvođeni Hrvojem Kovačevićem pred 7300 gledatelja narančasti iz Weißenfelsa izdržali su protiv snažnog suparnika do kraja osnovnog dijela utakmice, a onda su u produžetku pali i Bavarci su slavili 97:90 (85:85).

Trener Silvano Poropat očito ima puno pobjerenje u Kovačevića pa mu je povjerio i najviše minuta, čak 43 je proveo u igri. Hrvatski košarkaš mu je vratio tako što je uz Bayernova Schaffartzika bio najbolji strijelac utakmice (21 koš). Uz to Kovačević je imao 3 skoka, 5 dodavanja i 2 oduzete lopte. Bio je to tek drugi poraz Mitteldeutschera u posljednjih sedam utakmica.

Marijo Stojić pak u posljednje vrijeme nije u prvom planu kod trenera Johna Patricka. Tako je u posljednjih 7 utakmica tek jednom imao ozbiljniju minutažu. S druge strane njegov Ludwigsburg čvrsto drži mjesto na sredini ljestvice, a uspješan je bio i u 18. kolu pobijedivši  Rasta Vechtu 86:72. Prvo poluvrijeme pripalo je gostima (43:38), no domaćin je u nastavku ‘ubacio u višu brzinu’ te stigao do pobjede. Stojić je igrao 8 minuta (2 koša, 3 skoka).

Vodeći na ljestvici je Bayern sa 32 boda, slijede Alba i Bamberg (utakmica manje) sa 28 dok je Ludwigsburg 8, sa 18 bodova. Mitteldeutscher je na 10. mjestu sa 16 bodova. Posljednji Walter Tigers Tübingen osvojio je tek 6 bodova. (ha)