Napadači već u top formi: Pogledajte pogotke Olića i Drmića

I Olić i Drmić postigli su već osam pogodaka u ovoj sezoni

Ivica Olić i u drugom dijelu sezone u Bundesligi nastavio je onako kako je završio jesensko prvenstvo – tresući mreže suparnika! Na žalost po njegov Wolfsburg Olićev pogodak nije bio dovoljan za osvajanje bodova koje je kući odnio Hannover slavivši 3:1.

Gosti su dakle poveli preko Rudnevsa u 28. minuti, a Olić je ubrzo poravnao rezultat (35. minuta). Iskusnom napadaču to je bio osmi pogodak u prvenstvu te je u vrhu ljestvice bundesligaških strijelaca. Ipak Bittencourt je dvama pogocima donio pobjedu Hannoveru.

Olić je igrao do 69. minute, a Ivan Perišić ušao je u igru za domaći sastav u 61. minuti.

A sjajno je drugi dio sezone počeo i Švicarac hrvatskih korijena Josip Drmić. Postigao je dva pogotka u uvjerljivoj pobjedi Nürnberga nad Hoffenheimom (4:0). Bila je to tek prva ovosezonska pobjeda Nürnberga. Drmić je odigrao cijeli susret.

Dodajmo i kako je vratar Dario Krešić s klupe za pričuve odgledao pobjedu svoga Mainza kod Stuttgarta (2:1).

Rezultati današnjih utakmica 18. kola: Borussia (D) – Augsburg 2:2 (Bender 6, Şahin 66/Bender 56-ag, Ji 72), Stuttgart – Mainz 1:2 (Abdellaoue 11/Okazaki 40, Saller 87), Wolfsburg – Hannover 1:3 (Olić 35/Rudnevs 28, Bittencourt 50, 72), Nürnberg – Hoffenheim 4:0 (Chandler 23, Drmić 41, 70, Ginczek 49), Freiburg – Bayer Leverkusen 3:2 (Mehmedi 27, Schmid 53, Klaus 90/Bender 5, Rolfes 36), Eintracht Frankfurt – Hertha 1:0 (Meier 36).

Poredak: Bayern (-1) 47 bodova, Bayer 37, Borussia (D) i Borussia (M) po 33, Wolfsburg 30, Hertha (-1) i Shalke (-1) po 28, Mainz 27 bodova… (ha)

>>Bayern bez Mandžukića kod Borussije (M): Ostao u Münchenu zbog nediscipline!?