Arhivska snimka Croatije ZH / Foto: Fenix (I. Barišić)

MIROLJUBIV HRVATSKO-SRPSKI DERBI U ZÜRICHU: NK Croatia uzela bod, a mogla je i sva tri, na gostovanju kod FC Srbije

U hrvatsko-srpskom derbiju u Zürichu nije bilo pobjednika. Iako je Srbija ispala iz druge lige, te očekivala laku pobjedu nad Croatijom, hrvatska momčad je pokazala više u igri, stvorila više prilika i trebala je pobijediti.

FC Srbija Zürich – NK Croatia Zürich  2:2  (2:1)

Croatia je odlično ušla u utakmicu i već u 4.min preko Danijela Komina došla u vodstvo od 0:1. Domaća momčad je izjednačila 21. min da bi u 44. minuti došla u vodstvo od 2:1.

Unatoč golu u nejgore vrijeme, pri kraju završetka prvog poluvremena, mmčad Croatije je u drugo dijelu krenula ofenzivno i odmah na početku stvorila dvije izgledne prilike koje napadači nisu realizirali.

Tek u 66.min preko srednjeg napadaca Luke Lapende Croatia je izjednačila na 2:2. Do kraja utakmice Hrvati su u nekoliko navrata bili u prilici doći u vodstvo ali se mreža vratara Srbije nije tresla.

Sastav NK Croatia ZH: Frano Dukić, Davor Crnkocic, Ivan Dukić, Ante Vukadin, Antonio Prcela, Danijel Komin, Dario Perkovic ( C ), Stanislav Blažanovic, Kristijan Krstić, Stjepan Laštro, Luka Lapenda. Još su igrali: Marko Prskalo, Mario Karinović i Hrvoje Pavić. Trener – igrač: Stanislav Blažanović.