Sudac Lumni Ukaj svojim pogrešnim odlukama i kartonima je bio najlošiji pojedinac na terenu / Foto: Fenix (I. Barišić)

NOGOMETNA DRAMA U ZOFINGENU: Pajde izgubile golom u sudačkoj nadoknadi– sudac podrijetlom s Kosova pokazao 4 crvena kartona igračima hrvatske momčadi

U prvenstvenoj utakmici 5.kola švicarske  2.Interregionalne lige momčad SC Zofingena u derbiju kola golom u sudačkoj nadoknadi iz indirektnog udarca je savladala momčad NK Pajde iz Möhlina sa 3:2 (0:1).

SC Zofingen – NK  Pajde  Möhlin     3:2  (0:1)

Od prvog sučeva zvižduka moglo se naslutiti da to neće biti nimalo laka utakmica za hrvatsku momčad. Sudac Lumni Ukaj, podrijetlom s Kosova, već je u 4. minuti pokazao crveni karton igraču Pajda Ajdinu Mujagiću  navodno zbog psovke koju je razumio.

Unatoč tom šoku, Pajde su odlučno nastavile utakmicu i već u 9. minuti su poveli sa 0:1 golom Petrovića. Sudačka pristranost za domaćine se osjećala tijekom igre, što je izazivalo ljutnju i bijes igrača i trenera Pajdi. Egocentrični sudac Ukaj je početkom drugog poluvremena, nakon što su domaćini u 51. minuti golom Skendera Zeqirija iz penala izjednačili na 1:1, s klupe udaljio pomoćnog trenera Pajdi Marijana Bakulu a prvom treneru Dejanu Rakitiću pokazao žuti karton.

Pristrani sudac

Pristrani sudac kumovao je i drugom golu domaćina za njihovo vodstvo od 2:1 kada je pustio igru ne sviravši prekršaj za Pajde nakon kojeg Avni Halimi u 66. minuti glavom postiže zgoditak. S manjkom jednog igrača u polju, Pajde su „izgarali“ na terenu i nastojale izjednačiti rezultat.

No, u tome im je odmagao sudac utakmice koji je igraču Pajdi Jovanu Petroviću u 85. minuti pokazao crveni karton (opet navodno zbog psovke koju je on razumio). Sva ta nepravda i manjak dvojice igrača u polju nije omela Pajde da hrabrom igrom u 86. minuti dođu do izjednačenja. Strijelac je po drugi put na utakmici bio Popović.

Posljednje minute utakmice i sudačka nadoknada bile su dramatične. Stavljajući se u glavnu ulogu, sudac je produžio utakmicu za 5 minuta. U tom razdoblju je pokazao još dva crvena kartona igračima Pajda, najprije u 90.min. Aldinu Hrvanoviću da bi na kraju sudačke nadoknade u 90+5 minuti pokazao creni kartom i Antoniju Marić.

Crveni kartoni

Nakon što je u 90+2 minuti sudac dosudio nepostojeći indirektan udarac u šesnaestercu Pajdi za domaćine, koji su taj dar iskoristili za postizanje zgoditka za vodstvo i pobjedu od 3:2, utakmica je bila na rubu prekida.

Izgubljeni sudac pokazao je čak i crveni karton i jednom vjernom navijaču Pajdi, koji ima vidljivih zdravstvenih problema, što najbolje ukazuje na sučevu izgubljenost.

Zbog pristranog suđenja, Pajde su se žalile nadležnom švicarskom savezu i traže ponavljanje utakmice zbog niza pogrešnih i pristranih sudačkih odluka koje su izravno utjecale na rezultat.