Lošija igra Croatije Frankfurt u drugom poluvremenu kažnjena visokim porazom od prvoplasirane momčadi Türkgücü

U 6. kolu Kreisoberlige Frankfurta momčad Croatia visoko je poražena od prvoplasirane momčadi Türkgücü Frankfurta rezultatom 2-6. Sveukupni rezultat ipak nije pravi odraz odnosa snaga na utakmici, pogotovu ne u prvom poluvremenu.

FC Croatia Frankfurt –  Türkgücü Ffm  2-6 (1:1)

Hrvatska momčad je odlično počela utakmicu te sveukupno gledano u prvom poluvremenu bila ravnopravna sa prvoplasiranom momčadi lige. Croatia je dobru igru potvrdila zgoditkom Marija Lažete u 20. minuti. Nažalost, u posljednjoj minuti prvog poluvremena prima zgoditak te se na odmor odlazi rezultatom 1:1.

U drugom poluvremenu momčad Türkgücüja je pokazala zašto se bez izgubljenog boda nalaze na vrhu ljestvice. Iako je Croatija imala igru, gosti u 51. minuti kažnjavaju jednu grešku do tada sigurne hrvatske obrane  i dolaze do rezultata 1:2.

Croatia uzvraća svega dvije minute kasnije zgoditkom Davida Todorića za izjednačenje od 2:2. I tu biva kraj igre hrvatske momčadi. Uz naklonost turskog suca, koji je sve problematične lopte dosuđivao za goste, raspoloženi najbolji strijelac lige Emin Yalin postiže hat-trick (63./75./82.) za vodstvo gostiju od 2:5.

Točka na „i“za konačnih 2:6 stavljena je u 90 minuti za čistu i zasluženu pobjedu turske momčadi.

Zbog novog poraza Croatia je pala na 11. mjesto na ljestvici sa učinkom od dvije pobjede, jednim neriješenim rezultatom i dva poraza.

Sastav Croatije: Jurić, Barnjak (od 60. Šandrk), Drlje, Duvnjak, Lažeta, Dogan (od 79. Ivica Vidović), Kukić, Juko, Todorić, Bešlić, Adrian Bračić (od 75. Leonardo Bračić)

Sljedeću utakmicu prva momčad Croatije igra u nedjelju u 15:00 sati u gostima kod TSG Nieder-Erlenbach. Adresse igrališta je: Am Riedsteg, 60437 Frankfurt. Druga momčad Croatije igra u petak 13. rujna  na svom igralištu u Heddernheimu protiv SG 1928 Frankfurt.