Foto: Hina/Ilustracija

LIJEČNICI U ČUDU: Nakon zatvaranja kafića u bolnici rekordan broj alkoholiziranih

Na sam dan zatvaranja kafića, u četvrtak, u KBC-u Sestre milosrdnice u Zagrebu hospitaliziran je nikad veći broj pijanih ljudi u jednom danu, piše u subotu Jutarnji list.

 

Čak 17 osoba primljeno je u stanju teške alkoholiziranosti, navodi dnevnik.

“Bili smo u čudu zbog broja pijanih. Situacija je ozbiljna i ljude nismo mogli poslati u psihijatrijske bolnice na triježnjenje.

Naravno, nismo ih mogli ni pustiti doma jer smo im morali stabilizirati stanje”, kaže ravnatelj Mario Zovak.

On apelira na građane da se ponašaju odgovorno jer je zauzeti 17 kreveta u ovoj situaciji zbog takvog razloga nedopustivo i neodgovorno.

Pretpostavlja da je to posljedica zatvaranja kafića jer sve one koji piju po kafićima pod “kontrolom” drži nedostatak novca za teška opijanja. Sada za puno manje kupe alkohol u dućanu i napiju se toliko da ih odvozi Hitna, donosi Jutarnji list.

Fenix-magazin/MD/Hina

Povezano

Kolona vozila na naplati Lučko/ Foto: Hina
AKO PUTUJETE U HRVATSKU: Pojačan promet prema moru, mogući zastoji i kolone
Bolnica (ILUSTRACIJA)/ Foto: Hina
HZJZ: Ovo je i dalje među vodećim uzrocima smrti u Hrvatskoj
„MLADI ZA DOMOVINU“: U Zagrebu 25. lipnja prvi Susret mladih hrvatskih povratnika – nastupa Nika Pastuović
Predstavljanje knjige / Foto: Fenix (S.Š.)
DNEVNIČKI ZAPISI: Na Hrvatskom vojnom učilištu predstavljena knjiga umirovljenog pukovnika Duje Vlastelice
Javna rasprava / Foto: MDU
DEMOGRAFSKO BOGATSTVO: Hrvatska želi potaknuti povratak hrvatskih iseljenika i njihovih potomaka
UHIĆEN U HRVATSKOJ: 72-godišnjak osumnjičen za ratni zločin protiv civilnog stanovništva