Luka Morić mateo kovacic
Luka Modrić i Mateo Kovačić u duelu (ILUSTRACIJA) / Foto:Preslik RM (ILUSTRACIJA) / Foto: Preslik RM

LIGA PRVAKA: U dramatičnoj utakmici u Madridu Luka Modrić i društvo izborili polufinala

Nogometaši Real Madrida drugi su polufinalisti Lige prvaka nakon što su u dramatičnom dvoboju na Santiago Bernabeuu u Madridu u produžetku poraženi sa 2-3 (1-3) od branitelja naslova Chelseaja, čime su uspjeli obraniti pobjedu od 3-1 iz londonskog utakmice.

Chelsea je vodio 3-0 golovima Mounta u 15. minuti, Ruedigera u 51. minuti i Wernera u 75. minuti te imao prolaz u polufinale, ali je u 80. minuti Rodrygo na asistenciju Luke Modrića osigurao Realu produžetak. U šestoj minuti produžetka Karim Benzema je postigao pogodak koji je odveo Madriđane u polufinale.

Luka Modrić je odigrao cijelu utakmicu za Real, a Mateo Kovačić je bio u početnom postavu Chelseaja te igrao do 106. minute.

Luka Modric
Luka Modrić (ILUSTRACIJA) / Foto: Preslik RM

Prvi udarac unutar okvira vrata u dvoboju Reala i Chelseaja donio je i prvi pogodak, a lopta je završila u mreži domaće momčadi. U 15. minuti je akciju s lijeve strane pokrenuo Ruben Loftus-Cheek koji je odigrao prema Timu Werneru na rubu kaznenog prostora, a ovaj je bedrom produžio za Masona Mounta. Engleski reprezentativac se sjurio u kazneni prostor i desnom nogom pogodio lijevi kut Realovih vrata. Thibaut Courtois se ispružio koliko je mogao, ali udarac je bio dovoljno snažan i precizan da ga belgijski vratar nije uspio zaustaviti.

Chelsea je visokim pritiskom nogometaša Reala potpuno neutralizirali, sveli na svega tri udarca i ostavili bez pokušaja unutar okvira.

Ništa drugačiji nije bio ni početak drugog dijela i već u 51. minuti momčad Thomasa Tuchela je nadoknadila zaostatak za Stamford Bridgea. Igrači Reala su protestirali kod suca Marciniaka zbog dosuđenog udarca iz kuta, a on se pokazao kobnim za Madriđane. Ubacio je Mason Mount, a najviši u skoku bio je Antonio Ruediger i glavom poslao loptu u lijevi kut za 2-0.

Smrznuli su se Realovi navijači u 62. minuti, kad je Marcos Alonso pogodio lijeve rašlje iz kaznenog prostora. No, nakon dvominutne provjere pogodak je opravdano poništen, jer je Španjolca lopta pogodila u ruku prije nego što je izveo sjajan udarac.

Real se konačno u 66. minuti izborio za priliku. Ubačaj s lijeve strane čekao je u kaznenom prostoru Karim Benzema. No, autor ‘hat-tricka’ u prvoj utakmici nije bio posebno inspiriran, a ni precizan u uzvratu pa je njegov udarac glavom završio na gredi.

No, sve je to bilo tek zagrijavanje za ono što je slijedilo.

U 75. minuti Chelsea je po treći put svladao Courtoisa. Loptu je na lijevoj strani primio Timo Werner i s dva se ‘lažnjaka’ riješio dvojice Realovih braniča. Izašao mu je Courtois u šut, ali je uspio samo toliko skrenuti loptu da ona još jednom završio u lijevom kutu.

U 79. minuti se belgijski vratar ipak uspio istaknuti. kai Havertz je mogao postići i četvrti pogodak za branitelje naslova, ali je Courtois obranio njegov udarac sa desetak metara.

Već u sljedećem napadu Real je došao do gola koji ga je ostavio u igri za polufinale, a u glavnoj kreativnoj ulozi našao se Luka Modrić. Kapetan hrvatske reprezentacije je milimetarski preciznim ubačajem vanjskim dijelom desnog stopala pogodio Rodryga na vrhu peterca, a njemu je ostalo da samo podmetne nogu i pošalje loptu u mrežu.

Dvije minute poslije Luka Modrić je mogao zaraditi status junaka, ali je njegov precizan udarac s ruba kaznenog prostora Edouard Mendy uspio zaustaviti krajnjim naporom.

Chelsea nije čekao produžetak. Željela je Tuchelova momčad doći i do četvrtog pogotka u preostalom vremenu i malo je nedostajalo da do njega i dođu.

Dvaput je Mount bio u dobrim prilikama, jednom neprecizan, a drugi put blokiran. U sučevom dodatku je Christian Pulisic dvaput bio u kaznenom prostoru, ali su oba njegova udarca iz obećavajućih situacija bila neprecizna.

Real je preživio i dočekao dodatnih 30 minuta produžetka.

Samo šest minuta igre u dodanom vremenu bilo je dovoljno Realu da dođe do pogotka vrijednog polufinala. Camavinga je oduzeo loptu u polovici gostiju i produžio za Viniciusa Jr. koji se sjurio po lijevoj strani. Brazilac je iz mrtvog kuta uspio zavrnuti prema sredini, gdje je nečuvan bio Karim Benzema i glavom poslao loptu u mrežu za veliki preokret.

Chelsea je za ono što je pokazao u uzvratu jednako koliko i Real zaslužio plasman u polufinale, ali je platio visoku cijenu za nepreciznost svojih igrača u završnici osnovnog dijela utakmice i produžetku. Statistika o 29 udaraca Tuchelove momčadi, a samo 10 Ancelottijeve, pokazuje koliko je Chelsea bio opasnija momčad. No, do polufinala nije stigao.

Real Madrid će u polufinalu igrati protiv pobjednika polufinalnog dvoboja Manchester Citya i Atletico Madrida, u kojem engleski prvak na gostovanju u Španjolskoj brani prednost od 1-0 iz prvog dvoboja.

Pregled rezultata uzvratnih utakmica četvrtfinala nogometne Lige prvaka.

Liga prvaka, četvrtfinale - uzvratni susreti
Utorak, 12. travnja:
Real Madrid - Chelsea  2-3 - produžetak (Rodrygo 80, Benzema 96 / Mount 15, Ruediger 51, Werner 75)
(ukupan rezultat 5-4)
Bayern Muenchen - Villarreal  1-1 (Lewandowski 52 / Chukwueze 88)
(ukupan rezultat 1-2)