Slavlje igrača Borussije nakon pogotka (ILUSTRACIJA)/ Foto: Preslik YT

LIGA PRVAKA: Borussia Dortmund slavila u gostima protiv Seville, Rakitić igrao prvo poluvrijeme

U prvom susretu osmine finala nogometne Lige prvaka Borussia Dortmund je na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan pobijedila Sevillu sa 3-2 uz dva gola sjajnog norveškog napadača Erlinga Haalanda.

Golove za Borussiju zabili su Mahmoud Dahoud (19) i Erling Haaland (27, 43), dok su strijelci za Sevillu bili Suso (7) i Luuk de Jong (86).

Bivši hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić igrao je za Sevillu prvo poluvrijeme, a završnici prvog dijela načinio je pogrešku kod trećeg gostujućeg gola.

Uzvratni susret je 9. ožujka u Dortmundu.

Bio je to susret koji je obilježio sjajni norveški napadač postigavši dva gola čime je stigao do brojke od osam golova u Ligi prvaka ove sezone. Haaland je ukupno postigao 18 golova u “Champions League” u svega 13 nastupa, a zanimljivo zabio je svakom od osam suparnika protiv kojih je igrao.

Borussija je ovom utakmicom prekinula niz od tri uzastopna gostujuća poraza u svim natjecanjima, dok je Sevilla upisala prvi poraz nakon devet uzastopnih pobjeda pri čemu u zadnjih sedam nije primila niti pogodak.

Gosti su hrabro i napadački otvorili susret, međutim Sevilla je uz malo sreće povela već u sedmoj minuti utakmice. Suso je pucao s ruba kaznenog prostora, no lopta je pogodila Matsa Hummelsa i prevarila Marvina Hitza za rano vodstvo Andalužana.

Borussija je izjednačila 12 minuta kasnije golom Mahmouda Dahouda sjajnim udarcem s više od 20 metara. U 27. minuti gosti su okrenuli rezultat, a pogodak je postigao Haaland. Norvežanin je povukao loptu, odigrao dupli pas sa Sanchom i zabio pored nemoćnog Bona.

U posljednjoj minuti prvog dijela Haaland je još jednom svladao domaćeg vratara i to nakon pogreške Ivana Rakitića koji je neprecizno dodao loptu na sredini terena. Borussija je krenula u kontru, Marco Reus je uposlio Haalanda, a ovaj zabio za 3-1.

Sevillin trener Julen Lopetegui u poluvremenu je izvadio Rakitića iz igre i uveo Nemanju Gudelja, a nakon sat vremena igre napravio je još tri zamjene nakon čega je njegova momčad zaigrala daleko bolje.

Korak do smanjena rezultata Sevilla je bila u 74. minuti kada je Oscar Rodriguez iz slobodnog udarca pogodio okvir gola. Tračak nade Španjolcima uoči uzvrata vratio je De Jong smanjivši u 86. minuti na 3-2.