Nogometaši Francuske (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

LIGA NACIJA: Mbappe spasio Francuze od poraza u Beču protiv čvrste Austrije

Nogometaši Austrije i Francuske odigrali su utakmicu bez pobjednika u 3. kolu skupine 1 elitnog razreda UEFA Lige nacija, a dvoboj na Ernst Happel stadionu završio je 1-1.

Austrijanci su do vodećeg pogotka došli u 37. minuti, kad je sjevnula njihova polukontra nakon što je na sredini igrališta loptu izgubio Antoine Griezmann. Schlager je bio začetnik akcije, dodao do Arnautovića, a ovaj proslijedio do Laimera koji je ubacio za Weimana. Napadač Bristol Cityja je sa pet metara svladao Llorisa za 1-0.

Francuzi su imali više loptu u nogama, stvarali prilike, ali sve do 83. minute nisu uspjeli svladati Patricka Penza. Deschampov džoker s klupe na ovoj utakmici, Kylian Mbappe, bio je taj koji je uspio konačno poslati loptu u austrijsku mrežu, nakon što ga je idealno proigrao Nkunku.

Francuzi su nakon tri kola jedina reprezentacija u skupini koja je bez pobjede i sa dva boda je na začelju ljestvice iza Danske (6), Austrije i Hrvatske (4).

Francuzi će u ponedjeljak, 13. lipnja (20.45 sati), na Stade de Franceu ugostiti Hrvatsku, dok će u isto vrijeme Danska dočekati Austriju.

Pregled rezultata utakmica trećeg kola nogometne Lige nacija koje su odigrane tijekom petka.

Liga A, skupina 1

Austrija – Francuska 1-1 (Weimann 37 / Mbappe 83)

Liga B, skupina 2

Albanija – Izrael 1-2 (Broja 45+2-11m / Solomon 57, 73)

Azerbajdžan – Slovačka 0-1 (Weiss 81)

Bjelorusija – Kazahstan 1-1 (Malkevič 84 / Aimbetov 13.)

Ljestvica:
1. Kazahstan     3    2    1    0    4-1    7
2. Slovačka      3    2    0    1    2-1    6
3. Bjelorusija   3    0    2    1    1-2    2
4. Azerbajdžan   3    0    1    2    0-3    1

Liga D, skupina 1

Moldavija – Latvija 2-4 (Nicolaescu 5-11m, Motpan 64 / Gutkovskis 19, 60, Railean 26-ag, Ikaunieks 75)

Andora – Lihtenštajn 2-1 (Jordi Alaez 78-11m, Rubio 82 / Meier 90+2)