Hrvatske nogometasice (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

KVALIFIKACIJE ZA EURO: Hrvatske nogometašice u utakmici sa Švicarskom osvojile vrijedan bod

Hrvatska ženska nogometna reprezentacija odigrala je u petak na stadionu Zaprešić 1-1 protiv Švicarske u kvalifikacijama za Europsko nogometno prvenstvo.

Hrvatska je povela u trećoj minuti susreta pogotkom Ivane Rudelić, no u drugom poluvremenu Švicarska je izjednačila a strijelac je bila Ramona Bachmann u 74. minuti.

Nakon stanke uzrokovane pandemijom koronavirusa, nastavljene su kvalifikacije za Europsko prvenstvo nogometašica 2022. godine. Hrvatsku žensku nogometnu reprezentaciju nakon Švicarske čeka gostovanje kod Rumunjske 22. rujna u Nogometnom centru u mjestu Mogosoaia kraj Bukurešta.

S bodom iz ove utakmice Hrvatska u skupini H zauzima treće mjesto i ima četiri osvojena boda, ali i utakmicu više od Rumunjske koja je na četvrtom mjestu sa tri boda. Hrvatska je na početku kvalifikacija pobijedila u gostima Litvu.